Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Šonedēļ, laikā no 27. līdz 31. jūlijam  Latvijas Izpletņlēcēju federācija plānoja uzstādīt Latvijas izpletņlēkšanas rekordu un gaisā virs Lielvārdes izveidojot zvaigznes figūru no 30 cilvēkiem. Ar šo pasākumu tiktu pārspēts pirms 13 gadiem uzstādītais rekords, kurā, piedaloties 25 izpletņlēcējiem tika izveidota sniegpārsliņa. Lai arī zvaigznes figūra ir vienkāršāka, uzdevumu daudz sarežģītāku padara tas, ka klāt nāk vēl 5 cilvēki un lēciens jāveic no diviem helikopteriem.

Lai veiktu uzdevumu, helikopteri 15 minūšu laikā paceļas 4 km augstumā, kur temperatūra ir tuvu nullei, “izpletņlēcējiem šajās dienās nācās izturēt lielu slodzi ne tikai treniņos, bet arī izturot lielās temperatūras svārstības, uzdevumu sarežģītāku padara arī lielais vējš”, teic pasākuma organizators Edgars Veigurs.

Lielvārde izvēlēta tuvā lidlauka dēļ, jo lidaparātu atbalstu nodrošina Nacionālie Bruņotie gaisa spēki, kā arī tādēļ, ka Lielvārde atrodas Latvijas viduspunktā, visiem izpletņlēcējiem jāmēro aptuveni vienāds attālums līdz norises vietai. Pasākumā piedalījās izpletņlēcēji no visas Latvijas, kur no 44 labākajiem izvēlēti 30, kam uzticēts nest šī pasākuma mērķi – zvaigznes figūru veltīt kā dāvanu atjaunotās Latvijas 30.gadadienā, kā arī simboliski veidot kopības saiti ar Lietuvas un Igaunijas izpletņlēcējiem, kuri šajā laikā centīsies uzstādīt tādu pašu rekordu un figūru. Kā otrs būtiskākais mērķis ir izpletņlēkšanas sporta popularizēšana, lai kliedētu priekšstatu, ka izpletņlēkšana nav droša disciplīna.

Pirmās divas dienas pagāja treniņlecienos, cerot jau 29. jūlijā būt pietiekamā sagatavotības pakāpē, lai uzstādītu rekordu, taču spēcīgā vēja dēļ tas tomēr neizdevās. Laikapstākļu dēļ, mēģinājumi nenotiks arī 30. un 31. jūlijā, kā iepriekš plānots, taču pasākuma organizators Edgars Veigurs teic, ka pie rekorda uzstādīšanas atgriezīsies nākamgad labākā sagatavotības pakāpē.

Anitas Sakas teksts un fotogrāfijas

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu