Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

No 23.marta visās Latvijas skolās mācību process notiek attālināti. Pedagogiem šajā laikā ir jāspēj ātri pielāgoties, pārstrukturizēt mācību procesu no klātienes uz tiešsaistes mācībām, tajā pašā laikā mēģinot nezaudēt zināšanu apguves kvalitāti.

Arī Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā šobrīd notiek aktīvs mācīšanās process attālināti. Saziņa starp skolēniem un pedagogiem notiek e-klases, Google Drive, Google Classroom, Google Forms, Google Hangouts Meet vietnēs, WhatsApp, kā arī telefoniski. Skola ir izsniegusi 5 datorus, lai pilnīgi visi skolēni varētu iesaistīties mācību procesā. Skolēni strādā ne tikai ar mācību grāmatām, darba burtnīcām, pierakstu kladēm, bet arī ar soma.lv, uzdevumi.lv, kā arī pašu pedagogu izstrādātajām darba lapām, prezentācijām u.c. materiāliem. 

Ņemot vērā, ka skola īsteno vairākas programmas (t.sk. speciālās izglītības programmas) ar atšķirīgu stundu skaitu, un, lai neradītu lieku stresu, mācību procesa pamatā ir skolas stundu saraksts. Mācību stundu laikā notiek interaktīvas nodarbības vai skolēnu patstāvīgais darbs konkrētajā mācību priekšmetā. Ikviens skolēns nepieciešamības gadījumā var sazināties ar pedagogiem e–klasē, telefoniski u.c. Mācību procesā iesaistās arī skolas psihologs, sociālais pedagogs.

Pirmās attālināto mācību nedēļas noslēgumā pedagogi izvērtēs mācību procesa norisi, lai nākamnedēļ pedagogu kārtējā videokonferencē vienotos par mācību procesa uzlabošanu.

Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas latviešu valodas skolotāja Laima Prekele atzīst, ka šī bija īpaša nedēļa. Ar bailēm, neziņu, drosmi, lielu apņemšanos un ļoti daudz darba. "Mēs mācījāmies visi. Pirmkārt, veiksmīgi plānot darbus, otrkārt, dažādot mācību darba formas, treškārt – būt cilvēcīgiem un prasīgiem. Mācījāmies sadarboties ar kolēģiem skolā un visā republikā. Grūti bija – jā! Neiespējami – nē! Prieks par tiem skolēniem, kuri prot sevi disciplinēt, pierāda, ka prot patstāvīgi darboties un izprot šādu mācīšanos. Prieks par veselības un izturības vēlējumiem ikdienas saziņā."

Skolotājiem attālinātās mācības sagādā zināmas grūtības, jo ir jāapgūst jaunās tehnoloģijas un tās jāpielieto mācību procesā. Tiek nostiprinātas datorprasmes, vēstuļu un īsziņu rakstīšanas principi, videozvani un citas prasmes. Ik dienu skolotāji saņem neskaitāmas vēstules e-klasē un citās saziņas vietnēs ar iesūtītiem skolēnu mājasdarbiem. Arī sanāksmes skolotājiem šobrīd notiek attālināti. 

Arī vecākiem šī nedēļa pagāja daudz savādāk nekā ierasts. Lielai daļai vecāku attālinātās mācības ir izaicinājums, jo jākļūst par privātskolotāju savam bērnam. 

Pirmklasnieka Henrija mamma dalās savos iespaidos: "Ir jāskaidro bērnam, ka tas ir mācību process. Ir jāpaiet laikam, kamēr pierod pie šādas mācību apguves attālināti. Man, kā pirmklasnieka mammai, vēl ir salīdzinoši viegli tikt līdzi mācību procesam un palīdzēt ar tēmas apgūšanu. Ja tas būtu vecākas klases skolnieks, tad būtu daudz grūtāk. Protams, ir jāpakārto savs dienas ritms, mācīšanās katru dienu aizņem vismaz piecas stundas. Patiesībā, es atbalstu šādu attālināto mācīšanos, jo varu sniegt bērnam individuālu pieeju. Es varu izskaidrot, atkārtot un kontrolēt visu, ko mans bērns dara. No vienas puses vecākam tas ir apgrūtinājums, jo ir pamatdarbs, kas arī jādara, taču no otras puses tas ir ieguvums bērnam. Tas dod iespēju redzēt, kā bērns mācās skolā un psiholoģiski saprast, kā ar viņu strādāt." 

Savos iespaidos dalās arī paši skolēni, kuriem attālinātās mācības ir kaut kas jauns un līdz šim nebijis. Vairums skolēnu ir apmierināti, jo var paši plānot savu laiku, kad un ko mācīties, Nav jākārto soma, tiek pavadīts vairāk laika kopā ar ģimeni, no rītiem nav jāceļas un jāsteidzas uz skolu, kā arī var netraucēti mācīties. Skolēni atzīst, ka viņiem visvairāk pietrūkst satikšanās ar klasesbiedriem un draugiem. 

Pirmās attālināto mācību nedēļas noslēgumā pedagogi izvērtēs mācību procesa norisi, lai nākamnedēļ pedagogu kārtējā videokonferencē vienotos par mācību procesa uzlabošanu.

Informācijas avots: www.ogrenet.lv

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu