Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Award ir starptautiska jauniešu pašizaugsmes programma, kuru 1956.gadā dibināja Edinburgas hercogs princis Filips, lords Hants un vācu pedagogs Kurts Hāns. Programma mūsdienās darbojas 140 pasaules valstīs, no 2006.gada Latvijā programmu Award īsteno Valsts izglītības satura centrs. Programmas trīs līmeņos - bronzas, sudraba un zelta - jaunieši noteiktu laika periodu veic pašu izvēlētas aktivitātes četrās programmas Award jomās - apgūst jaunas prasmes, veic brīvprātīgo darbu, uzlabo savu fizisko sagatavotību un dodas piedzīvojumu ceļojumā. Kad ir izpildīta individuālā programma atbilstoši visiem kritērijiem, jaunietis saņem pasaulē atzītu un nozīmīgu apbalvojumu – starptautisku «AWARD» sertifikātu un nozīmīti, kas ir vērā ņemams papildinājums jaunieša CV.

Lielvārdes pamatskolas Award vienības dalībnieki gatavojās vasaras piedzīvojumiem jau krieti laicīgi. Aprīļa beigās sākās gatavošanās vasaras pārgājienam, kad divu dienu garumā skolēni ieguva nepieciešamās zināšanas par pārgājienam nepieciešamo ekipējumu un tā lietošanu, maršruta sastādīšanu un orientēšanos kartē, drošības pasākumiem un pirmās palīdzības prasmēm, ēdienkartes sastādīšanu un maltītes gatavošanu uz ugunskura, komandas saliedēšanu un darbībām nometnē. Paldies vecākiem - brīvprātīgajiem nodarbību treneriem.

Jūnija beigās 13 Lielvārdes pamatskolas Award vienības jaunieši devās programmas galvenajā notikumā - piedzīvojumu pārgājienā maršrutā Veczemju klintis - Tūja – Laučakmens – Saulkrasti. Pārgājiens ir viena no programmas sadaļām, lai sasniegtu savas pašizaugsmes līmeņus. Izbaudot visus iespējamos laika apstākļus, darbojoties patstāvīgi un bez pieaugušo vadības, uzdevumu izturēja visi.

Pārgājiena trīs komandu bronzas un sudraba līmeņa dalībnieki atceras: “Pārgājiena dienas rītā visi tikāmies pie skolas, lai ar autobusu dotos ceļā. Mēs bijām uztraukušies un cerējām, ka neko neesam aizmirsuši ielikt somās. Maršruts sākās pie Veczemju klintīm. Grūtākais bija iet pa akmeņiem un dziļajām smiltīm. Katrai komandai bija jāsasniedz arī izvirzītais mērķis – pirmā komanda veica jūras ūdens Ph mērījumus dažādās vietās, otrā komanda meklēja interesantas un neparastas lietas un vietas, bet trešā komanda veica māksliniecisku attēlu uzņemšanu. Trešās dienas rīts atnāca ar plosošu vēju. Gar jūru nebija viegli iet, jo negaisa laikā naktī jūra bija pienākusi pavisam tuvu krastam. Sasnieguši galamērķi, bijām ļoti noguruši, iespaidiem bagāti, apmierināti ar paveikto, arī gandarīti, ka pārvarējuši daudzos kilometrus un sevi. Braucot mājās mēs visi aizmigām. Tagad mums ir spilgts vasaras piedzīvojums, ko atcerēsimies ilgi. Pārgājiens palīdzēja satuvināties ar komandas biedriem, kļūt stiprākiem gan fiziski, gan emocionāli. Bija iespējas attīstīt prasmes, kas noderēs dzīvē. Grūtākais bija pielāgoties laika apstākļiem, jo saņēmām visu, ko dod daba vasarā – karstu sauli, lielu vēju, lietusgāzi, pērkona negaisu un zibeni. Mums patika aktīvi pavadīt laiku kopā, patika sarunas pie ugunskura. Piedzīvojumi un spilgtās atmiņas tagad būs lieliski stāsti, ko nodot citiem!” Paldies vecākiem par līdzdalību un atbalstu visā pārgājiena laikā.

Vēl cits vasaras notikums bija jūlija vidū. Piecas dienas Lielvārdes pamatskolas Award vienības 4 zelta līmeņa dalībnieces pavadīja Saulgriežu Vasaras vidusskolā (SVV) Daugavpils novada Biķerniekos, lai īstenotu  Award Zelta projektu. Zelta projekta mērķis bija stiprināt organizatoriskās prasmes skolēnu vasaras nometnē. Zelta līmeņa dalībnieču atmiņas: “Projekta ietvaros mēs palīdzējam Saulgriežu Vasaras vidusskolas nometnes organizatoriem visdažādākos nometnes norises darbos, kā arī pašas vadījām jauniešiem lekciju par iespējām un savu pieredzi būt aktīvam jaunietim, iesaistoties brīvprātīgaja darbā un jauniešu pašaudzināšanas programmā Award. Šo dienu laikā mums bija fantastiska iespēja iepazīties ar jauniešiem no visas Latvijas, kā arī dažiem ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem. Mēs nevien sasniedzām savu mērķi, bet arī brīnišķīgi pavadījām laiku piedaloties visās nometnes nodarbībās – veidojām māla svilpauniekus, dziedājām korī, locījām kājas tautasdejās un piedalījāmies visās aktivitātēs. Pēdējās dienas vakarā mums bija gods  piedzīvot SVV nometnes īpašo pasākumu - Svecīšu vakaru, kas bija saviļņojošs, patiesi sirsnīgs un mierpilns. Neskatoties uz to, ka Biķerniekos pavadījam vien pāris dienas, šajā vakarā emocijas plūda pār pārēm un atvadīties bez asarām nevarējām. Milzīgs paldies lielajai SVV ģimenei, kas mūs pieņēma kā savējos un padarīja mūsu Zelta projektu neaizmirstamu. Vēl viens solis sperts tuvāk Zelta līmeņa apbalvojumam. Esam gribasspēka un mērķtiecības pilnas, lai pieveiktu vairs pāris atlikušos solīšus. ”

Gan piedzīvojumu pārgājiens, gan zelta projekts programmā AWARD ir jomas, kuras vairāk balstās uz komandas darbu un sadarbības prasmju veidošanu, kur ietilpst arī lēmumu pieņemšana, fiziska piepūle, neatlaidība un prasmes problēmu risināšanā. Tāds arī ir AWARD kustības mērķis – attīstīt jauniešos prasmi koncentrēties noteiktiem uzdevumiem.

Vasara kopā ar Award sniedza iespēju un piedzīvojumim bagātu nedēļu arī diviem Lielvārdes pamatskolas Award vienības topošajiem dalībniekiem – septiņas interesanatas dienas Latvijas Award nometnē “Vējš burās”, kas notika Salacgrīvas novadā. Viesu namā "Vecmuiža" no visas Latvijas bija sabraukuši 40 nometnes dalībnieki - jaunieši (14-18 gadi). Nometnes mērķi: caur aktīvu pieredzes veidošanu, iepazīstināt tos jauniešus, kuri vēl nezina par Award, kas ir un kā var iegūt šo starptautisko jauniešu apbalvojumu; dot iespēju visiem jauniešiem - gan potenciālajiem, gan esošajiem Award dalībniekiem - ar izaicinājumu palīdzību paplašināt savu komforta zonu, zināšanu un prasmju loku, sastapties ar cilvēkiem ar atšķirīgu dzīves pieredzi un iegūt jaunus draugus, domubiedrus un sadarbības partnerus.

Lielvārdes pamatskolas Award vienība piecos darbības gados ir viena no lielākajām vienībām Latvijā.  Rudenī mums atkal pievienosies jauni dalībnieki – darboties griboši, tādi, kuri nebaidās sasniegt savus sapņus.

Paldies par atbalstu un sadarbību AWARDiešu vecākiem un ģimenēm, Lielvārdes pamatskolas direktoram Andim Pētersonam, Saulgriežu Vasaras vidusskolas nometnes direktorei Ilzei Kreišmanei, Lielvārdes novada pašvaldībai.

Inga Blumfelde, Lielvārdes pamatskolas Award programmas vadītāja

Ingas Blumfeldes foto

Zelta līmeņa dalībnieces projektā Saulgriežu Vasaras vidusskolā.

Sudraba līmeņa komanda pie Laučakmens.

Otrā bronzas līmeņa komanda pārgājiena noslēgumā.

Pirmā bronzas līmeņa komanda Tūjā.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu