Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Latvenergo skolēnu erudīcijas konkursa lielajā finālā 11. maijā Rīgā par labākās komandas titulu sacentīsies 320 fizikas entuziasti, tostarp 50 jaunieši no Jūrmalas, Siguldas, Lielvārdes, Ikšķiles un Tukuma novada. Fināla dalībnieki iegūs vērtīgas balvas, bet Rīgas reģiona labākā komanda ceļazīmi uz piedzīvojumiem un zināšanām bagātu vasaras nometni. No Rīgas reģiona konkursam pieteicās un neklātienē sacentās 56 komandas, kas ir par desmit vairāk nekā pērn.

Rekordlielā pieteikumu skaita dēļ šis gads izcēlies ar sīvāko komandu konkurenci konkursa 24 gadu pastāvēšanas vēsturē, tāpēc iekļūšana 10 labāko vidū ir īpaši vērtīga.

gas reģiona 10 spēcīgākās komandas, kas piedalīsies lielajā finālā, ir:

  1. “wagashi”, Jūrmalas pilsētas Jaundubultu vidusskola;
  2. “BookIn”, Siguldas Valsts ģimnāzija;
  3. “KATANA”, Jūrmalas pilsētas Jaundubultu vidusskola;
  4. “KLIIA”, Siguldas Valsts ģimnāzija;
  5. “Laika mašīna”, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola;
  6. “Azbests”, Ikšķiles vidusskola;
  7. “CeNtrTiecE”, Tukuma 3. pamatskola;
  8. “Triecienvilnis”, Jūrmalas pilsētas Jaundubultu vidusskola;
  9. “EsMēs”, Siguldas Valsts ģimnāzija;
  10. “Prieks piedalīties”, Majoru vidusskola.

Konkursa fināls norisināsies 11. maijā lielākajos fizikas svētkos Latvijā – fizikas festivālā “FIZMIX Eksperiments”.  Dienas gaitā plānotas iedvesmojošas lekcijas, koncerti, fizikas nozares aktīvistu ekspozīcijas un publiska konkursa fināla vērošana. 

Festivāla apmeklētājs bez maksas varēs, piemēram, izmērīt gaismas ātrumu ar šokolādi, uzzināt, kā būvē vēja tuneļus un nirst okeāna dzīlēs, piedalīties radošajās darbnīcās, veikt eksperimentus.  Fizikas festivāls vienuviet pulcēs vadošos nozares ekspertus – fiziķus, akadēmisko personālu, institūciju pārstāvjus un industrijas aktīvākos uzņēmumus. Apmeklēt festivālu aicināts ikviens - gan liels, gan mazs, lai iepazītu fiziku saprotamā un aizraujošā veidā.  Pērn Fizikas festivāls “FIZMIX Eksperiments” norisinājās pirmo reizi, to apmeklēja vairāk nekā 2500 dažāda vecuma dalībnieku.

Par erudīcijas konkursu

Latvenergo rīkotais fizikas erudīcijas konkurss norisināsies 24. reizi, pulcējot komandas no katras ceturtās Latvijas skolas, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. FIZMIX Eksperiments” konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par eksaktajiem priekšmetiem, it īpaši fiziku, lai nākotnē rosinātu vēlmi apgūt inženiertehniskās profesijas. Ar “FIZMIX Eksperiments” konkursa palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi iespējams lasīt www.fizmix.lv/eksperiments 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu