Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

14. jūnijā mūsu novadniece Māra Jakubovska Lielvārdes pilsētas bibliotēkā atvēra savu jauno grāmatu “Ievu kalni, ievu lejas”. Grāmata ir cieņas apliecinājums laukiem un lauciniekiem. Ideju grāmatai devušas trīs cienījama vecuma kundzes, kuras bijušas ceļā uz savām tēva mājām. Viņas bijušas pilnas entuziasma un apņēmības atjaunot tās. Tālāk likta lietā dzīves pieredze un fantāzija, un tapusi grāmata. Tie, kas jau paspējuši darbu izlasīt, pieprasot turpinājumu. Rakstniece gan nemēdzot rakstīt turpinājumus, bet kas to lai zina…
Grāmatas atvēršanas svētkus brīnišķīgi papildināja atbilstoši piemeklēta mūzika Eināra Kviļa ģitāras skanējumā. Izrādījās, ka abi radošie gari, gan Māra Jakubovka, gan Einārs Kvilis ir dzimuši Jēkabpilieši. Kā izteicās mākslinieks: “Prieks satikties nopietnā pasākumā ar iezemieti.”
Pasākums notika pieklusinātos toņos, pieminot arī komunistiskā terora upurus. 1941.gadā, kad padomju režīms izveda uz Sibīriju tūkstošiem cilvēku, ļoti daudzas mājas laukos palika tukšas. Daudzas ir tukšas vēl joprojām, un to mēs redzējām autores sagatavotajā slaidrādē. Tomēr Māra Jakubovska ir optimiste, viņa uzskata, ka kustība uz laukiem ir sākusies, neskatoties uz skeptiķu apgalvojumiem, ka laukiem neesot nākotnes.
Lielvārdes pilsētas bibliotēkas vecākā bibliotekāre Ilona Misāne

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu