Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 07.03.2019. Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas  7.a klases skolēni ar  sabiedrisko transportu devās mācību ekskursijā no Lielvārdes uz Rīgu, lai apmeklētu IT Demo centru.

Mērķis - iepazīties ar profesijām IT pasaulē, to lomu nākotnē, kā arī uzzināt par  Latvijā izgudrotām un izstrādātām informācijas tehnoloģijām.

Rīgas IT Demo centrā skolēni izmēģināja modernās tehnoloģijas, ko ir veidojuši Latvijas IT uzņēmumi un guva priekšstatu par to, kas notiek vietējā tehnoloģiju vidē: biometrijas risinājumiem, virtuālajiem asistentiem, 360 grādu virtuālajām tūrēm, 3D printeriem, mētājamo mikrofonu.

IT Demo centrā skolēni uzzināja par profesijām, kas saistītas ar informācijas tehnoloģijām (IT) un iespējām iegūt nepieciešamo izglītību, par IT speciālistu darba dienu, darba vidi un darba iespējām.

Skolēni guva priekšstatu, kurās jomās un iestādēs nepieciešami IT speciālisti.

Skolēni uzzināja par nepieciešamajām  prasmēm, veidojot programmu vai aplikāciju, nepieciešamām teicamām saskarsmes un sadarbības iemaņām, lai izprastu klienta vēlmes, kā arī nepieciešamām labām svešvalodu zināšanām. Skolēni uzzināja par IT speciālistam nepieciešamajām dažādu programmēšanas valodu zināšanām, nepieciešamību strādāt ar datubāzēm, nepieciešamo izpratni par IT sistēmas arhitektūras sastāvdaļām un to sadarbību.

Skolēni uzzināja par IT speciālistu darba rezultātu tikai pēc vairāku mēnešu vai gadu rūpīga darba.

Skolēni guva priekšstatu par IT speciālistu profesiju kā piederīgu dinamisko un daudzpusīgo profesiju saimei, ar lielu potenciālu nākotnē.

Karjeras atbalsta pasākuma mērķis tika sasniegts.

Paldies “IT Demo centram” par interesanto nodarbību, kā arī skolēniem par iesaistīšanos tajā!

 Pedagogs karjeras konsultants Inguna Kaniņa

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu