Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Šī gada 23.oktobrī mēs, 10 Lielvārdes vidusskolas un 10 Ādažu vidusskolas skolēni ar skolotājam Ainu un Daci, devāmies ceļā uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, Francijā.

Jau pirmajos brauciena kilometros bija skaidrs, ka starp mums taps stipra draudzība.

Pirmajā dienā tika nobraukti aptuveni 1100 kilometru. Nakti pavadījām pie poļu tantes pilsētā Trzciel, kur viņa mūs laipni sagaidīja ar bagātīgām vakariņām.

Nākamajā rītā agri devāmies ceļā, jo bija atkal bija jānobrauc 1000km, lai nokļūtu viesnīcā Strasbūrā. Pa ceļam piestājam Deutsches Technikmuseum, kur apskatījām visu, kas saistīts ar tehniku -  vilcieni, lidmašīnas, fotoaparāti, ķīmisko formulu modeļi...

3. diena - kopā ar ādažniekiem devāmies iekarot Eiropas Parlamentu. EUROSCOLAI 2019 mājās bijām pamatīgi gatavojušies, lai būtu reāla iespēja iejusties EP deputātu lomās. Skolu prezentācijās mūs pārstāvēja 12.b klases skolnieks Rainers Vorza un  Ādažu vidusskolas skolniece  Kristīne, kuri īsi pastāstīja par mūsu skolām un Latviju.

Dienas laikā piedalījāmies 2 plenārsēdēs, un vienā no tām mums bija iespēja uzdot jautājumus Eiropas Parlamenta viceprezidentam.

Darbs Parlamentā notika darba grupās -  drošība un cilvēktiesības,  Eiropas nākotne, jauniešu bezdarbs, vides resursi, migrācija, alkohols un narkotikas, atbildot uz jautājumiem, kuri tika sagatavoti jau iepriekš. Pēc tam tika nodoti ziņojumi lielajā “chamber”, kur plenārsēdē ar ziņojumu uzstājās arī. Kristīne.

Visas dienas garumā noritēja arī EUROSCOLA  rīkota Eurogame, kur komanda sastāvēja no 4 dažādu valstu pārstāvjiem. Finālā iekļuva arī mūsu skolas 12.b klases skolniece Laura Viļumsone.

Tālāk sekoja Eiropas Savienības himna un karogu ienešana - dienas noslēgums. Visi saņēmām sertifikātus un piemiņas balvas no šī lieliskā politiskās līdzdalības foruma Eiropas Savienības Parlamentā.

Kopā ar mūsu izcilo gidu Tomu apskatījām skaisto, romantisko Strasbūru vakara gaismās.

Nākamajā rītā devāmies ceļā uz Drachenfelas skatu platformu, kur pavērās skats uz plašo Reinas ieleju. Tālāk devāmies uz Ķelnes Zoo, kur apskatījām ziloņus, krokodilus, flamingo un citus dzīvniekus. Vakarā apskatījām Ķelnes pilsētu - Katedrāli, panorāmas torni, u.c.

Pēc garās dienas nakti pavadījām Osnabrückā.

Ceļojuma piektajā dienā devāmies uz Universum Science Center Brēmenē, kur apskates objekti ir veltīti 3 jomām - Tehnika, Cilvēks un Daba.

Tālāk braucām  uz Volkswagen muzeju Volfsburgā, kur redzējām mašīnas, sākot ar  19. gs. Retro  līdz pat mūsdienu šedevriem. šī noteikti ir vieta, kur atgriezties. Par neaizmirstamu piedzīvojumu kļuva Lamborghini prezentācija absolūti melnā paviljonā dūmu aizsegā. Šī noteikti daudziem no mums kļuva par vietu, kur vēlētos atgriezties.

6.dienu pavadījām, iepazīstot prūšu karaļa veidoto Sans Souci parku. Pēc garās pastaigas pa skaisto pils dārzu, devāmies vēstures liecību izpētes gaitās, apskatot Berlīnes mūra fragmentus, Chekpoint Charlie, Brandenburgas vārtus, kā arī Holokausta memoriālu, Žandarma laukumu.

Brauciena 7. jeb pēdējā diena pienāca tik ātri. 20 jaunieši devās mājās, bet nepavisam negribēja atvadīties viens no otra, jo brauciena laikā izveidojās stipra draudzība.

Tomēr nekas nav beidzies. Iegūto draudzību neviens nespēs šķirt.

Liels Paldies jāsaka mūsu mīļajai skolotājai Ainai Lukašunas par doto iespēju piedzīvot šo skaisto braucienu!

Tāpat vēlamies teikt paldies mūsu superīgajiem šoferīšiem, gidam Tomam un Ādažu vidusskolas Eiropas klubiņam “Mazie eiropieši”, kas šo braucienu padarīja vēl jo neaizmirstamāku!

 

Elizabete Jonikāne,

12. klases skolniece

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu