Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
               

Datums: 11. augusts

Spīdalas saliņa

Maksa: brīva

11. augustā uz Spīdalas saliņas Zaļumballe - LV 100
Spēlēs pūtēju orķestris "Madliena" un DJ Gusts
ieeja brīva

Lielvārdes rota ir tās 2 vēsturiski nozīmīgi muižu parki- Lielvārdes un Rembates. Savlaik abu muižas baronu gaitas daudzkārt krustojās. 2018. gada 11. augustā Lielvārdē visi kopā izdzīvosim laiku no barona valdīšanas līdz pat mūsdienām. Svētki norisināsies abos parkos - Lielvārdes parkā- “Lielvārdes pils aicina” ar tematiskiem pasākumiem par dzīvi muižā 19. gadsimtā un noslēgumā plkst. 21.00 ar mūziķa Kārļa Kazāka koncertu. Savukārt Rembates muižas parkā , Spīdalas saliņā plkst. 22.00 notiks 100 gades zaļumballe kopā ar Madlienas Pūtēju orķestri un DJ Gustu. Zaļumballē aicinām akcentēt pagājušā gadsimta 30 gadus.

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Mēs šo tradīciju esam kopuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas  ziņģes un dažādos laikos atļautas un aizliegtas dziesmas, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās  satikšanās reizēs.

Balle zaļumos – tā ir īpaša maģija, kad dejo visi – gan kautrīgais skolas puika ar apmulsušu klases meiteni, gan bravurīgais pagasta zemnieks ar sievu, gan pilsētas švīts ar tikko iepazītu jaunkundzi vējā plīvojošiem matiem…

Tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās, kas var pārtapt arī lieliskā ieguldījumā jūsu kopienai.

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu