Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Septembris – dzejas mēnesis Latvijā, Lielvārdē. Dzejas tradīciju sākums bija 1965. gada 11. septembris, kad Rīgā Raiņa 100. dzimšanas dienā dzejniekam tika atklāts piemineklis. Toreiz šajā pasākumā piedalījās daudzi ievērojami dzejnieki un rakstnieki, un skatītāji viņu priekšnesumus atzinīgi novērtēja. Nākamajā gadā šajā datumā visi ieinteresētie satikās atkal, un šo pasākumu sāka dēvēt par Dzejas dienu. Vēlāk Dzejas diena turpinājās ilgāk un pārauga Dzejas dienās.

Lielvārdē Dzejas dienas allaž saistījušās ar Andreja Pumpura dzimšanas dienu 22. septembrī, un pēdējos gados dzeja šajā muzejā skan arī Andrejdienā (30. novembrī).

Septembris ir arī dzejas mēnesis arī Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā. Jānim Peteram un Vikam 80, Jānim Baltvilkam 75. Literatūras stundās skan dzeja.

Pagājušajā nedēļā Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā viesojās dzejnieks Andris Akmentiņš. Ar viņu runāja mūsu vidusskolēni, bet 23. septembrī 5. un 6. klašu skolēni tikās ar dzejnieci Inesi Valteri, kura ir mūsu skolas absolvente.

Radošajā darbnīcā dzejniece aicināja skolēnus rakstīt jautru dzejoli, ierosinot ar interesantiem jautājumiem un sagatavotiem piemēriem. Skolēni labprāt iesaistījās jaunrades procesā un radīja savus dzejoļus PRIEKAM.

 

Skaistā, jaukā meitene

labsirdīgi runāja.

Jaukais, mīļais sunītis

jautri tipināja.

 

***

Smieklīgais, krāsainais krupis

daudz ēda.

Lielā, brūnā vista

olas dēja.

 

***

Liels, interesants brokolis vārījās katlā,

Smieklīgs, mazs kartupelis ēda ... alfabētu.

Daina Grīnhofa,

Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas

latviešu valodas un literatūras skolotāja

Foto: Elīza Streile

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu