17. jūnijā pulcējāmies Lielvārdes parkā, lai atklātu viedzīmi. Atklāšanu ieskandināja Lielvārdes kultūras nama folkloras kopa "Josta", bet Andreja Pumpura muzeja vadītāja Anita Streile stāstīja par noslēpumainajām jostas rakstu zīmēm.  

Par jostā iekodētajām nezūdošajām ētiskajām vērtībām atgādināja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Volonte. Aizkustinošs bija brīdis, kad jaunā māksliniece, viedzīmes autore Diāna Potapova, dāvināja muzejam savas mammas austo Lielvārdes jostu, novēlot kopt tradīcijas un iedzīvināt tās mūsdienās.

Jostas rakstu savā rotaļā veidoja arī folkloras kopa, iesaistot tajā visus klātesošos. Pēc tās visi sastājāmies Laimas slotiņas - Lielvārdes novada šī gada svētku simbola - rakstā, lai sajustu tā vienojošo spēku.

Lielvārdes jostas zīmes nesošās viedzīmes atklāšana sasaucās ar gaidāmo Lielvārdes jostu audēju Arveda un Veras Paegļu goda krēsla atklāšanu Rembates parkā, kas notiks novada svētkos.

Lielvārdes pilsētā ir uzstādītas divas viedzīmes – Lielvārdes un Rembates parkā. Tagad jebkurš, nolasot viedzīmes kvadrātkodu mobilajā ierīcē, var piekļūt informācijai par apskates objektiem Lielvārdes novadā un interaktīvā veidā iepazīt Lielvārdes vēsturi un ievērojamākās vietas. Viedzīmes plānots uzstādīt arī Lēdmanē un Jumpravā.

Beata Kempele

Edvīna Boķa foto.
Skatījumu skaits: 27425
 X