1

Šodien pie Lielvārdes novada pašvaldības ēkas tika prezentēta pirmā Latvijā uzbūvētā aprūpes automašīna jeb mobilais aprūpes komplekss, kas ir īpaši izveidots, lai sniegtu aprūpi.

Biedrība “Latvijas Samariešu apvienība”, pateicoties attīstības finanšu institūcijas ALTUM sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programmai, sadarbībā ar Lielvārdes novada uzņēmumu “Race Transport Solutions” ir izveidojusi un uzbūvējusi aprūpes automašīnu, kurā ir visa nepieciešamā infrastruktūra, lai sniegtu aprūpi kā aprūpes centrā, vienīgā atšķirība – seniors šos pakalpojumus var saņemt savā lauku viensētā. Ar mobilo aprūpes automašīnu tiek nodrošināta personiskā higiēna, duša, veļas mazgāšana, pieejams specializēts aprīkojums pēdu kopšanai un matu griešanai. Pirmās sešas automašīnas tika radītas Lietuvā pirms pieciem gadiem, bet šogad jaunā automašīna tapusi šeit, Latvijā – Lielvārdes novadā. “Latvijas Samariešu apvienības” direktors Andris Bērziņš atzīst, ka viņam esot patiess gandarījums par paveikto. Šis esot unikāls projekts, par kuru apbrīnu izrādījuši arī ar aprūpi saistītie darbinieki un iestāžu vadītāji no ārvalstīm.

Par Lielvārdes novadā radīto aprūpes automašīnu un veiksmīgi uzsākto sadarbību ar “Latvijas Samariešu apvienību” atzinīgus vārdus pauž Lielvārdes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Santa Ločmele: “Lai gan sadarbība ar samariešiem ir vien pāris mēnešus, jau šobrīd ir redzams viņu pozitīvais ieguldījums aprūpes pakalpojuma nodrošināšanā – tiek piedāvāts daudzveidīgs pakalpojums ļoti augstā kvalitātē.”

Kā norāda Lielvārdes novada sociālā dienesta pārstāvji, pakalpojums “Aprūpes mājās” paredzēts klientam, kurš slimības laikā vai atveseļošanās periodā vecuma, fiziska rakstura traucējumu dēļ nevar veikt ikdienas mājas darbus un savu personisko aprūpi un kuram nav likumisko apgādnieku, vai arī tie objektīvu apstākļu dēļ nespēj sniegt minētajam klientam nepieciešamo palīdzību. Aprūpes mājās pakalpojumi ietver personas minimāli nepieciešamo aprūpi, izvērtējot katras personas pašaprūpes spējas. Personai piešķiramā aprūpes mājās pakalpojumu apjoms tiek noteikts četros līmeņos.

Pakalpojums “Aprūpe mājās” atbilstoši sociālā darbinieka izvērtējumam var ietvert:

  1. kombinēto aprūpes mājās pakalpojumu;
  2. noteikta laika aprūpi mājās;
  3. “Drošības pogas” pakalpojumu - nepārtrauktas saziņas iespējas, informatīvs atbalsts un palīdzība 24 h diennaktī;
  4. citus pakalpojumus, pamatojoties uz noteikto veicamo darbu apjomu.

Jau informējām, ka Lielvārdes novadā ir audzis pieprasījums pēc pakalpojuma “Aprūpe mājās”, līdz ar to 2019. gada sākumā Lielvārdes novada pašvaldība noslēdza deleģēšanas līgumu ar “Latvijas Samariešu apvienību” par šī aprūpes pakalpojuma nodrošināšanu novada iedzīvotājiem.

Šobrīd pakalpojumu “Aprūpe mājās” Lielvārdes novadā saņem 29 personas.


Skatījumu skaits: 7393
 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu