4. maija svētki Lielvārdē sākās ar neparastu ziņu – Lielvārdes luterāņu baznīcā, pie kuras, Daugavas krastā bija paredzēts baltiem galdautiem klāt galdus, esot ielikts spridzeklis. Atbraukušie sapieri norobežoja teritoriju un sāka darbu, lai atklātu, ka ziņa bijusi maldinoša. Bet mūsu svētki notika. Lāčplēša māju pagalmā bija klāts cienasts, skanēja brīnišķīgi Lielvārdes mūzikas skolas audzēkņu priekšnesumi, gaisā virmoja tikšanās prieks un jaukas sarunas. Jaunā tradīcija vēl nepulcēja daudz cilvēku, tomēr visi, kas atnāca bija vienoti svētku sajūtā un priekā par saulaino pavasara dienu.

Mūzikas skolas audzēkņu sniegums aizkustināja līdz asarām, sātīgā rupjmaize ar medu deva jaunus spēkus un tas nekas, ka šoreiz galdauti Daugavas krastā neplīvoja, kā bija paredzēts – svētku ieskaņa bija pacilājoša, un mēs vēl noteikti visi sēdēsim ap baltu galdautu klātu galdu Daugavas – nākamajos 4. maija svētkos.

Svētku dienas turpinājumā Rembates parkā ar visiem mīļām patriotiskām dziesmām lielvārdiešus iepriecināja Lielvārdes gaisa spēku Aviācijas bāzes garnizona ansamblis. Skanīgo un pacilājošo dziesmu uzmundrināti pieaugušie varēja priecāties par saulē uz siena zārdiem izklātajiem galdautiem, bet bērni doties uz smilšu radošo darbnīcu, lai aizrautīgi un rūpīgi iekrāsotu Lāčplēša attēlus.

Vakarā Lielvārdes kultūras namā notika Latvijas simtgades ieskaņas koncerts „Sarunas ar dzimteni”. Lieliskie mākslinieki Dita Krenberga, Inga Sunepa un Juris Žvikovs sniedza koncertu, kura burvīgās skaņas vēl ilgi atbalsosies mūsu sirdīs. Tik skaista un saviļņojoša dāvana Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā!

Beata Kempele, Lielvārdes novada pašvaldības informācijas līdzekļu redaktore

Beatas Kempeles foto
Skatījumu skaits: 9730
 X