9. martā Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalījās lidlauka operāciju un glābšanas dienesta ēkas atklāšanā, kā arī atklāja jaunizveidoto Gaisa spēku apakšvienību.

Lidlauka operāciju un glābšanas dienesta ēka ir paredzēta Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas glābšanas dienesta un Gaisa spēku Sakaru un lidojumu nodrošinājuma posma lidlauku operāciju darbības nodrošināšanai.

Operāciju un glābšanas dienesta ēkā izvietotie dienesti nodrošina nepārtrauktu lidlauka darbību, lidlauka uzturēšanu un gatavību uzņemt gaisa kuģus. Ēkā paredzētas darba vietas Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu gaisa kuģu ekipāžām.

2018. gada 1. martā Gaisa spēkos ir izveidota jauna apakšvienība – Gaisa spēku Mācību centrs, kura uzdevums ir organizēt Gaisa spēku personāla apmācību gaisa telpas novērošanā, lidlauka ekspluatācijā, gaisa kuģu apkopē un citās jomās. Gaisa spēku Mācību centra komandiera pienākumus uzdots pildīt kapteinim Modrim Kairišam.

AM Militāri publisko attiecību departamenta informācija un foto
Skatījumu skaits: 2915
 X