"Sapnis vasaras saulgriežu naktī" ir izsapņots un kļuvis par neaizmirstamu piedzīvojumu nedēļas garumā gan Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas (LNMMS) audzēkņiem un viņu ģimenēm, gan ciemiņiem no Islandes un Somijas.

Kopā izbaudījām īsto, tradīcijām bagāto,saulgriežu vakaru Turaidas pilskalnā ar uguns rata ripināšanu no kalna, gan arī Līgo nakti ar pašsietu Jāņu sieru, dziesmām, dejām, lēkšanu pāri ugunskuram un rītausmas sagaidīšanu apvāršņa!

Pīrāgu smarža un to pagatavošana pašu rokām, jāņzāļu lasīšana, vainagu pīšana, telpu dekorēšana svētkiem - tā ir tikai daļa no īstena latvieša prasmēm un tradīciju mantojuma paaudžu paaudzēs. To visu centāmies parādīt un iemācīt viesiem, kuri ar milzīgu apbrīnu un sajūsmu piedalījās mūsu aktivitātēs.

Un, protams, KONCERTUZVEDUMS 22.jūnija vakarā k/n "Lielvārde" aizkustināja ikviena klausītāja dvēseles stīgu. Tāds maģisks brīdis, kad trīs tautas satiekas uz vienas skatuves un izdzīvo teatrāli muzikālu uzvedumu par vasaras saulgriežiem.

Bija tik patīkami dzirdēt no islandiešu zēna Oles, ka šis bijis fantastiskākais ceļojums viņa dzīvē. Daudz labu vārdu saņēmām ne vien no mūsu ārzemju draugiem par izcili noorganizēto nedēļu, bet arī mūsu bērnu vecāki neslēpa aizkustinājuma asaras, cik ļoti iemīlējuši un sadraudzējušies ar somu un islandiešu bērniem un jauniešiem. Paldies debesīm par, iespējams, šīs vasaras saulaināko nedēļu!

Paldies vēlreiz ikvienam, kurš iesaistījās un palīdzēja mums īstenot šo sapni vasaras saulgriežu naktī!

Evita Konuša
Skatījumu skaits: 13825
 X