Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Šī gada vasara ir brīnišķīga! Kā jau ierasts, arī nometne “Zaļā cepure” noritēja šovasar un jau 11. gadu pēc kārtas. Nometne varēja notikt, pateicoties Lielvārdes novada pašvaldības finansējumam. Lielvārdes novada sociālā dienesta Sociālais dienas aprūpes centrs sadarbībā ar Lielvārdes izglītības nodaļas sociālajiem pedagogiem deva iespēju nometnē piedalīties un to bez maksas apmeklēt 30 bērniem no Lielvārdes skolām.

Nometni vadīja nometnes vadītāja Vita Saleniece-Šmaukstele, viss noritēja pateicoties sociālajiem pedagogiem Andai Dūniņa, Ingunai Kaniņai un dienas centra sociālajai darbiniecei Ingai Vairogai.

Šī gada nometnes devīze bija „Latvija svin”. Tāpēc nometnes nedēļas mērķis bija kopā ar draugiem nosvinēt Latvijas simtgadi un lepoties ar to, ka dzīvojam Latvijā.

Katru rītu dalībnieki nepacietīgi gaidīja nometnes sākumu, lai sirsnīgi un aktīvi pavadītu savu brīvo laiku. Rītus sākām ar rīta rosmi, kurā jautri izkustējāmies! Dalībnieki nometnē ieguva jaunus draugus, radoši izpaudās un iesaistījās dažādās aktivitātēs. Katrs dalībnieks saņēma dāvanā zaļu cepuri, kas simbolizē nometnes nosaukumu. Cepure palika kā dāvana par piemiņu no nometnes.

Pirmajā nometnes dienā, kopā ar radošās apvienības “Zapte” māksliniecēm Līvu un Viku, veidojām no polimēra dekorus krūzēm un karotītēm, kā arī darbojāmies ar video rullīša fotografēšanu un savas vizītkartes veidošanu.

Visi gatavojas svētkiem, arī mēs. Otrajā dienā veidojām lielos sapņu ķērājus, kuri rotā Dienas centra pagalmu. Nākat apskatīties, tie sanākuši ļoti skaisti! Pēc radošas darbošanās devāmies uz Rembates parku, kur Lielvārdes jauniešu lietu speciāliste Agnese ar palīgiem sarīkoja interesantu foto orientēšanos ar dažādiem uzdevumiem.

Trešajā dienā devāmies uz Mazsalacu, Skaņā kalna parku. Uzzinājām daudz interesanta un neparasta par Latvijas putniem, teikām. Izložņājām alas, izlīdām caur priedes stumbru un izmēģinājām neparastus rotaļu elementu.

Ceturtajā dienā piedzīvojumus meklējām tepat Lielvārdes novadā! Ciemojāmies Lēdmanē Avārijas brigādes parkā, kur bērniem vienmēr ir ko darīt. Vislabāk bērniem patika ūdens atrakcija un “Laser tag” spēle. Žēl, ka laiks vienmēr ir par maz, jobērni šo parku labprāt apmeklētu kaut katru dienu.

Noslēguma dienā Latvijai par godu kopīgi gleznojām kopbildi un veidojām skaistus magnētiņus. Piedalījāmies smieklu jogas nodarbībā. Sagaidījām vecākus un dienas otrajā pusē piedalījāmies stafetēs, mielojāmies ar gardo zupu no lielā katla, un bijām kopā ar saviem mīļajiem cilvēkiem. Noslēgumā skatījāmies fotogrāfijas no nedēļas piedzīvojumiem, aplūkojām safilmēto materiālu un ēdām svētku kliņģeri.

Tā mums kopā pagāja radoša, draudzīga, izglītojoša, sportiska un visādi citādi aktīvā nedēļa.

Nometnes “Zaļā cepure” organizatori pateicas Lielvārdes novada pašvaldībai, nometnes dalībniekiem, viņu vecākiem, jauniešu speciālistei Agnesei Vovčenko un brīvprātīgajiem palīgiem –Laurai, Renātei, Madarai. Radošajai apvienībai ”Zapte” – Vikai Brokānei –Selgai, Līvai Graudumniecei, mediķim Ingai Martinsonei, jogas speciālistei Kristīnei Kantiķei, Dienas centra darbiniekiem, šoferim Alnim Gādigam, kafejnīcas „Panna” kolektīvam par garšīgo ēdināšanu, kā arī paldies visiem, kas palīdzēja nometnes organizēšanā un norisē.

Tiekamies nākamo gadu!

“Zaļās cepures” nometnes vadītāja Vita Saleniece-Šmaukstele

Vitas Salenieces-Šmauksteles un Andas Dūniņas foto

 X