Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis


Projektu finansē Eiropas Savienība

Lielvārdes novada sociālais dienests aicina turpināt izmantot aprūpes pakalpojumus.

Lielvārdes novada sociālais dienests no 2011. gada 1. aprīļa līdz 2013. gada 31. martam sekmīgi realizējis projektu „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība Lielvārdes novadā” (Nr. 1DP/1.4.1.2.4./10/APIA/NVA/099). 

Kopējais Eiropas Sociālā fonda finansējums bija EUR 142’076,57,- apmērā bez pašvaldības līdzfinansējuma projekta realizācijai.

Projekta ietvaros esam realizējuši un turpinām realizēt 3 programmas - Motivācijas programmu, Sociālās rehabilitācijas un Sociālās aprūpes programmu. Līdz projekta beigām Mobilās brigādes pakalpojumu saņēma 319 klienti, pēc- projekta realizācijas laikā no 2013.gada 1.aprīļa aprūpes pakalpojumu saņem vidēji 16 klienti mēnesī.

Aicinām iedzīvotājus – personas (t.sk. arī bērni un jaunieši) ar funkcionāliem traucējumiem turpināt izmantot aprūpes pakalpojumus, iesaistoties sociālās aprūpes programmā. Programmas mērķis ir  attīstīt sociālās prasmes un iemaņas cilvēkiem ar invaliditāti un personām ar funkcionāliem traucējumiem, lai spētu iekļauties aktīvā, vienlīdzīgā un neatkarīgā dzīves ritmā, iesaistot tās sociālās aprūpes programmās.

Sociālās aprūpes programma ir orientēta uz sociāli – psiholoģisko un fizisko attīstību, kas aptver klienta spēju un trūkumu attīstību dažādās funkcionēšanas sfērās. Sociālās aprūpes programmas galvenie virzieni:

  • Personīgas higiēnas nostiprināšana;
  • Pašapkalpošanas iemaņu nostiprināšana;
  • Sociālās vides pielāgošana cilvēka vajadzībām;
  • Psiholoģiskais atbalsts.


Svarīga ir arī pašaprūpes spēju uzlaboša un atjaunošana- palīdzēt klientam atgūt spēju pašam aprūpēt sevi (piemēram, ēst, ģērbties, gatavot ēst, pārvietoties) un   apmācīt ikdienas aktivitāšu veikšanas atvieglojošas stratēģijas, lai atvieglotu personai dzīves uzdevumu veikšanu, kas slimības vai traumas rezultātā ir ierobežotas.  Programmas ietvaros  klients tiek  iesaistīts dažādās viņam nozīmīgās aktivitātēs, lai uzlabotu viņa fiziskās un kognitīvās spējas (piemēram, rokas veiklību, muskuļu spēku, satvērienus plaukstā, koncentrēšanās, problēmu risināšanas spējas u.tml.).

Vienlaikus dzīvesvietā tiek strādāts arī ar klientu atbalstošajām personām (dzīvesbiedriem, bērniem, vecākiem), apmācot, kā pareizi pozicionēt un aprūpēt guļošus pacientus (piemēram, pēc insulta), lai nenodarītu pāri sev, ne arī guļošajam.

Ja Jums ir nepieciešami aprūpes pakalpojumi, lūdzam sazināties ar sociālajiem darbiniekiem: Lielvārdes pilsētā un pagastā - Sandra Strode (tālr. 65020836, 28681334), Jumpravas pagastā Diāna Keiviša (tālr. 65057414, 26324467) un Lēdmanes pagastā Biruta Andersone (tālr. 65058632, 20217629).

Sociālie darbinieki izvērtēs Jūsu atbilstību mērķa grupai, lai saņemtu  bezmaksas aprūpes pakalpojumus sociālā dienesta īstenotās sociālās aprūpes  programmas ietvaros.


Iepriekšējās relīzes
Mobilā brigāde aicina izmantot sociālās aprūpes pakalpojumus
Mobilā brigāde kopā ar Lielvārdes novada ģimenēm ieskandina Līgo svētkus!
Praktisks seminārs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām
Mobilās brigādes speciālistu ikdienas darbs
Francijas eksperte Odili Clincon darbojas projektā „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība Lielvārdes novadā”
Mobilā brigāde sniedz bezmaksas pakalpojumus tiem, kam tas tiešām nepieciešams
 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu