Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Jautājums: (20.11.2015.)

Dace Balina: Priekšsēdētāj Jāni Āboliņ, kādēļ š. g. 18. novembra svētkos pie Jūsu mājas netika izlikts valsts karogs? Ko lielvārdiešiem no tā vajadzētu secināt?

Atbilde : (30.11.2015.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētājs: Paldies par jautājumu. 18.novembrī atrados ārpus Latvijas domes piešķirtā bezalgas atvaļinājumā, tāpēc netika izkārts valsts karogs. Tomēr vietā, kur atrados, Latvijas karogs tika izkārts.

 

Jautājums: (06.11.2015.)

Guna: 30.10.2015. J.Āboliņš sniedza atbildi, paldies! No sniegtās atbildes un “PR video”rodas vēl divi jautājumi, kuri bija tie administrācijas darbinieki (konkrēti amati), kam amata aprakstos ir teritorijas sakopšana un kur palika n-tās smagās mašīnas ar sazāģēto malku, kas traucēja visādas uzmērīšanas?

Atbilde : (30.11.2015.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētājs: Par saimniecisko darbību pašvaldībā atbild pašvaldības izpilddirektors.

 

Jautājums: (06.11.2015.)

Guna: J. Āboliņ, 27.10.2015. sniedzāt atbildi, paldies! Bet ja jau esiet uzdevis plānveidīgi visā novadā, cik saprotu ir izstrādāts plāns Jūsu vai izpilddirektora! Jautājums, kur ar šo plānu var iepazīties un vai Jūs par šo negribētu informēt arī savus vēlētājus?

Atbilde : (30.11.2015.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētājs: Šo informāciju Jūs varat saņemt pie pašvaldības izpilddirektora.

 

Jautājums: (05.11.2015.)

Sandra: Š.g. 30. oktobrī domes izpilddirektors apmeklēja teātru pašdarbnieku pasākumu ar dienesta auto.
Cik sapratu pašvaldību nepārstāvēja. Spēlēja teātri līdz pusnaktij. Jautājums domes priekšsēdētājam vai ar šo izpilddirektors nav pārkāpis noteikumus par dienesta auto izmantošanu?

Atbilde : (30.11.2015.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētājs: Pašvaldības izpilddirektors sniedza savu paskaidrojumu, ka pasākumu viņš apmeklēja kā pašvaldības izpilddirektors.

Jautājums: (27.10.2015.)

Artūrs: Ieteiktu Domes priekšsēdētājam izveidot komisiju, kas izvērtētu pieņemto darbu kvalitāti pie ielu remontdarbiem. Ielu malas paliek izbrauktas un nesakārtotas, bet nauda ir samaksāta. Varbūt Jaunais Izpilddirektors un viņa vietnieks pieļauj nolaidību un domes naudas izšķiešanu?

Atbilde : (30.11.2015.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētājs: Paldies par ieteikumu. Darba kvalitāte tiks izvērtēta decembra mēnesī.

Jautājums: (15.10.2015.)

Anna: Cienījamais domes priekšsēdētāja, Jāni Āboliņa kungs, ja par atklātību, kāpēc Jūsu pakļautībā esošo iestāžu darbinieki (Jānis Šimanovskis un Maija Jaunzema), sniedzot atbildi Gunai uz jautājumiem tikai atrakstās ar likuma pantu. Kas tas par noslēpumu, ka nevar nosaukt uzņēmumus, kas cenu aptaujas rezultātā tika pie pasūtījuma.

 

Atbilde : (30.11.2015.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētājs: Uz šo brīdi tiek izvērtēta iespēja ievietot līgumus pašvaldības tīmekļa vietnē. Rīkojumu par informācijas sniegšanu var sniegt pašvaldības izpilddirektors kā uzraugošā persona.

 

Jautājums: (16.11.2015.)

16.11.2015.

Kaspars Tas Pats: Labdien! Vēlējos noskaidrot, kāpēc pie Lielvārdes katoļu baznīcas tika izzāģēti koki, tostarp skaistas priedes?


24.11.2015.
Kaspars Tas Pats: Jautāšu atkārtoti, jo nedēļas laikā atbildi uz savu jautājumu neesmu saņēmis. Kāpēc tika izcirsti koki, tostarp skaistas priedes, pie Lielvārdes katoļu baznīcas?

Atbilde : (30.11.2015.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētājs: Labdien. Rīkojumu par koku nozāģēšanu deva pašvaldības izpilddirektors Jānis Mazitāns. Šobrīd ir izveidota darba grupa un komisija, kas izvērtēs iespējamos radītos zaudējumus un pārkāpumu.

Jautājums: (27.10.2015.)

Guna: Jautājums izpilddirektoram vai ceļu inventarizāciju un intensitātes mērījumus, pašvaldība pēc 15.decembra nevarēs publiskot mājaslapā, ja jūs visus novadniekus aicināsiet pie sevis visu izskaidrosiet, kurš tad strādās?

Atbilde : (26.11.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Labdien. Paldies par rūpēm. Uzskatu, ka spēšu nodrošināt, lai tiešie darba pienākumi netiktu kavēti.

Jautājums: (27.10.2015.)

 

Guna: Jānis Mazitāns: Labdien! Rīga-Daugavpils autoceļa remontdarbi ir Valsts ceļu kompetence. Jebkurā gadījumā remontdarbi notiek saskaņā ar izstrādāto projektu un pašvaldība šobrīd tur neko nevar ietekmēt! Jautājums, kāpēc izpilddirektoram ir nepieciešamas 14 dienas, lai atbildētu, ka nav iespējam ietekmēt un kādas darbības vņš ir veicis, lai pārliecināos, ka ietekmēt tiešām nevar, jo liekas ka varēja, Lielvārdē tā runā!

Atbilde : (26.11.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors:
Labdien. Paldies par viedokli.

 

Jautājums: (26.10.2015.)

 

Kaspars: Labdien! Šorīt braucot uz darbu, redzēju kā divi bērni braucot uz skolu ar velosipēdiem nokrita, bremzējot paslīdēja uz salijušām lapām.
Paldies, Dievam nelieli sasitumi tikai.
Jautājums pašvaldībai vai tiešām ir vērts cīnīties par jaunu veloceliņu izbūvi, ja nespējam notīrīt šos pašus!?!?
Pie "vecās" valdības pašreizējais priekšsēdētājs jau sen būtu bļāvis, ka kādam jāuzņemas politiskā atbildība!!!

Atbilde : (26.11.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors:
Labdien. Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs ir noteicis plānveidīgu lapu tīrīšanu, rīkojamies saskaņā ar noteikto rīkojumu.

Jautājums: (26.10.2015.)

 

Jautājums: Skatos, izpilddirektora ļoti izsmeļošo un pamatoto atbildi par lapām. Uzreiz jūtams, kāpēc pēdējos mēnešus dzīvojam kā sūnu ciemā.
Jā, Mazitāna kungs, ārā tiešām ir rudens, un lapas birst nepārtraukti. Tieši tāpēc nepārtraukti tās arī jāsaslauka un jāsavāc. Vai sniegu arī tīrīsiet tikai pavasarī, un tikai tad, ja sniegs pats nebūs nokusis?

Atbilde : (26.11.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Labdien. Sniegu tīrīsim saskaņā ar valstī noteikto tiesisko regulējumu un pašvaldībai pieejamo resursu apmērā.

Jautājums: (26.10.2015.)

 

Jautājums: Jautājums izpilddirektoram.
Lasu Jūsu atbildi, ka uz Raiņa ielas un vēl piecās vietās ir plānots izbūvēt "gulošos policistus".
Vai šī ideja ir saskaņota ar operatīvajiem dienestiem (NMPD, VUGD u.c.)? Kā zināma katra bremzēšana kavē operatīvā dienesta ierašanās laiku.
Diezgan muļķīgi par iedzīvotāju naudu ierīkot šķēršļus palīdzības saņemšanai.


Atbilde : (26.11.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Labdien. Ja tiks izvietoti guļošie policisti, tas tiks darīts saskaņā ar noteikto tiesisko regulējumu. Papildus informēju, ka ceļu satiksmes negadījumu statistika Lielvārdes novadā ir ļoti negatīva

 

Jautājums: (26.10.2015.)

 

Zane: Izlasot jautājumus un atbildes, saprotu, ka mani interesējošā problēma ir jau apskatīta. Bet tomēr gribētu par to runāt vēlreiz. Respektīvi par gājēju pāreju pie dzelzceļa pārbrauktuves apgaismošanu. Braucu no rīta pirms 7:00 uz centru. Ir tumšs. Brīdī, kad pagriežos no pārbrauktuves uz Ausekļa ielu manu lampu gaismā parādās kustīgs tumšs stāvs, kurš šķērso tumšo gājēju pāreju. mans ātrums bija atbilstošs gan laika apstākļiem, gan redzamībai u.t.t., līdz ar to šoreiz iztiku bez asām izjūtām, bet varēja būt arī savādāk. Tāpēc lūgums tomēr gājēju pārejas apgaismot, jo savādāk tā nav nekāda drošības uzlabošana.

Atbilde : (26.11.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Labdien. Paldies, ierosinājumu ņemsim vērā!


Jautājums: (21.10.2015.)

Kārlis: "Krēslas zona" Vasarā, kad saule atradās vēl pietiekami augsti un naktis bija pietiekami gaišas, lai varētu pat lasīt, ielas apgaismojums katru vakaru ap pl. 22.00 tika ieslēgts.
Patreiz, kad vakari un naktis ir tumši un ir nepieciešamība pēc mākslīgā apgaismojuma - ielas apgaismojums ( Gaismas iela no E.Kauliņa skolas līdz Lielvārdes ostai) izpaliek?
Tas taču ir kāda darba pienākumos, un vai par šādu haltūrēšanu algu arī maksā?

Atbilde : (26.11.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Labdien. Minētās ielas apgaismojums ir saremontēts.

 

Jautājums: (20.10.2015.)


Guna: Jāni Āboliņ, ja esi par atklātību, tad te ir viena ideja, kā to izdarīt
http://www.ikskile.lv/pasvaldiba-ligumi Ja šī ideja nerealizēsies tad jautājums, kāpēc?!

Atbilde : (26.11.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Paldies par ierosinājumu, izvērtēsim un lemsim par ievietošanas iespējamību.

 

Jautājums: (13.10.2015.)

Guna: Jāni Mazitān, iekšējais auditors vēstīja, ka “Ārējo atlasi var īstenot ievietojot sludinājumus avīzēs vai internetā, meklējot CV datu bāzēs internetā, uzrunājot atbilstošākos darbiniekus radnieciskās iestādēs, aptaujājot radus, draugus un paziņas un/vai pašvaldības darbiniekus.” Jautājums, kāpēc no auditora citāta, jūs esat piemērojis tikai “aptaujājot radus, draugus un paziņas” nevis “Ārējo atlasi var īstenot ievietojot sludinājumus avīzēs vai internetā”? Kur jaunās “četvjorkas”, atvainojos valdības atklātība?


Atbilde :
(26.11.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors:
Labdien! Uz šāda veida jautājumu Jums jau tika atbildēts.

 

Jautājums: (17.11.2015.)

 

Dace Belova: Labdien!
1.Šogad patiesu prieku sagādāja pie dzelzceļa esošo teritoriju sakoptība rudens pusē.
TAČU
2.Paldies gādīgajiem saimniekiem starp Vidus un Ziedu ielām! Lai nebūtu straujš šoks, par sakopto teritoriju, visi rudens labumi (kritušās lapas, āboli) tiek pārnesti pāri ielai un sabērti kaudzēs.

Iespējams jautājums retorisks, bet tomēr: Ja lapas dedzina, var sodīt, bet vai var sodīt par pārvietoto „labumu” kaudzēm uz blakus teritoriju? Kā arī, vai šīs kaudzes tiks savāktas?


Atbilde : (24.11.2015.)

Uvis Briedis, Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšnieks: Atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likuma nosacījumiem, bioloģiski noārdāmi dārzu vai parku atkritumi ir uzskatāmi par bioloģiskajiem atkritumiem. Savukārt bioloģiskos atkritumus kompostē sadzīves atkritumu poligonos vai bioloģisko atkritumu kompostēšanai speciāli ierīkotās vietās.
Vēlos atgādināt, ka vēl līdz 30.novembrim Lielvārdes novada pašvaldība nodrošina bezmaksas lapu savākšanu no iedzīvotājiem (saite uz rakstu).
Par sava īpašuma sakopšanu atbildīgs ir zemes īpašnieks. Tāpat arī zemes īpašniekam ir jārūpējas par to, lai rudens "labumus" kaimiņi nepārvietotu uz viņa īpašumu. Pašvaldības policijas darbinieku iztaujātie apkārtējo zemju īpašnieki savu līdzdalību atkritumu pārvietošanā noliedz.
Personīgi uzskatu, ka atkritumu radītājiem būtu jāieklausās savā sirdsapziņā un savi atkritumi pašiem arī jāsavāc, jo ir skaidrs, ka dzelzceļa malas eglītēs āboli neaug.


Jautājums: (05.11.2015.)

 

Māra: Sandrai Kurpniecei, ir pagājis pusotrs mēnesis kopš Jūs man atbildējāt saistībā par turpmāk plānotajiem ceļu remontiem, ceru, ka tā nebija vienkārša atrakstīšanās. Tāpēc vēlos uzzināt skaidras atbildes uz konkrētiem jautājumiem:
1. Kur var iepazīties ar šī gada ielu un ceļu inventarizācijas rezultātiem,
2. ar prioritāro ielu sarakstu,
3. ar satiksmes intensitātes analīzi un rezultātiem katrai ielai,
4. ar iedzīvotāju drošības izvērtējumu uz katras ielas.
5. Kā arī vēlos zināt kurš, kad, cikos, cik ilgi veica šo satiksmes intensitātes analīzi katrai ielai (vai arī tā tika veikta savādāk)?
6.Kur var iepazīties ar pagājušā gada ielu inventarizāciju un satiksmes intensitāti, drošību, jo nav saprotams pēc kāda principa tika izvēlēta, piemēram, Putnu iela (posms starp Lauku un Rembates ielām), kas atrodas pie domes priekšsēdētāja mājas?
Ceru, saņemt konkrētu atbildi uz maniem jautājumiem un ļoti ceru, ka atbilde nebūs, ka ar šāda informāciju varu iepazīties personīgi pie Jums vai kāda cita kabinetā, ceru, ka šāda informācija jau ir vai arī tuvākā laikā būs publiski ieejama visiem iedzīvotājiem.


Atbilde :
(16.11.2015.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien, Māra!

  1. Līguma par ielu un ceļu inventarizācijas veikšanu izpildes datums ir noteikts 2015.gada 15. decembris, līdz ar to pašreiz vēl nav iespējams iepazīties ar šā gada ielu un ceļu inventarizācijas rezultātiem. Pēc tam, kad būs saņemts ielu/ceļu inventarizācijas saraksts, informēsim par to sabiedrību, ieliekot informāciju Lielvārdes novada mājas lapā.
  2. Ielu, kurām nākamajos periodos nepieciešami būtiski finanšu ieguldījumi, saraksts tiks veidots pēc ielu inventarizācijas pabeigšanas, apkopojot inventarizācijas ietvaros konstatētos faktus un pašvaldības speciālistu viedokļus. Sagatavoto sarakstu ar ielām, kurām tuvāko gadu laikā tiks plānoti atjaunošanas darbi, un provizoriskajiem darbu termiņiem iekļausim aktualizētajā Lielvārdes novada attīstības programmas Investīciju plānā, kas ir publiski pieejams dokuments Lielvārdes novada mājas lapas Attīstības stratēģijas sadaļā.
  3. Atbildi lūdzu skatīt 1. punktā, jo satiksmes intensitātes mērījums ir iekļauts ielu un ceļu inventarizācijas ietvaros veicamo darbu uzdevumā.
  4. Pašvaldības rīcībā nav iedzīvotāju drošības izvērtējuma visām ielām, mums ir pieejami ceļu satiksmes drošības auditi atsevišķām ielām/ielu posmiem. Šādi auditi tiek organizēti pakāpeniski, katru gadu ieplānojot finansējumu ceļu drošības auditu izstrādei kādai ielai vai ielas posmam. Plānojot ieguldījumu veikšanu ielu un ielu apgaismojuma uzlabošanā tiks ņemta vērā iedzīvotāju kā satiksmes dalībnieku drošība atbilstoši auditos ietvertajiem atzinumiem un rekomendācijām un citai pašvaldības rīcībā esošai informācijai - informācija pašvaldības interaktīvajā kartē, ziņas no iedzīvotājiem, darbinieku personīgie novērojumi.
  5. Pamatojoties uz noslēgto līgumu, satiksmes intensitātes mērījumu veic SIA “Ceļu inženieri”. Satiksmes intensitātes mērījumu metodes ir konkrētā uzņēmuma atbildība, man šāda informācija nav pieejama.
  6. Pilnīga ielu un ceļu inventarizācija netiek veikta katru gadu. Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors, Lēdmanes pagasta pārvaldes vadītājs un Jumpravas pagasta pārvaldes vadītāja veic pastāvīgu kontroli par ielu un ceļu stāvokli katrs attiecīgi savā atbildībā esošajā teritorijā. Lēmumus par konkrētas ielas vai ceļa remontu ikdienas uzturēšanas ietvaros pieņem izpilddirektors vai attiecīgās pagasta pārvaldes vadītājs, ņemot vērā faktisko situāciju. Savukārt, par būtiskāku ieguldījumu veikšanu konkrētas ielas vai ceļa atjaunošanā vai pārbūvē lemj Lielvārdes novada dome.

Lai veiktu ielas vai ceļa ikdienas uzturēšanu – atjaunošanu vai remontu, nav jāveic padziļināta analīze par visām ielām. Lēmums par konkrētas ielas/ceļa remontu tiek pieņemts, ņemot vērā pieejamo finansējuma apmēru un zināšanas, kas ir uzkrātas gadu gaitā par novada ielām un ceļiem – kura iela/ceļš ir bieži jāremontē, kur notiek lielāka iedzīvotāju/transporta kustība, kuras ielas/ceļa atjaunošana varētu noņemt slodzi no citas ielas/ceļa, u.tml.

Ceru, ka atbildēju uz Jūs interesējošiem jautājumiem! Ja tomēr rodas papildus jautājumi, rakstiet, zvaniet, nāciet uz pašvaldību uz sarunu klātienē!

 

Jautājums: (01.10.2015.)

 

Konkurents: Pils ielas papildus darbiem tika piešķirti 9476.01 eiro. Kāpēc ar papildus tāmi nekur mājaslapā un vispār ir izņemti iepirkuma līgumi no tās.


Atbilde :
(16.11.2015.)

Daiga Dzalba- Sniedze, Lielvārdes novada pašvaldības iepirkumu speciāliste: Labdien.
1.Uzsākot būvdarbus un veicot Pils ielas, Lielvārdē, būvdarbu apsekošanu dabā, tika konstatēts, ka starp atjaunojamo Pils ielas posmu un jau iepriekš atjaunoto Slimnīcas ielas posmu ir apmēram 90 m garš Slimnīcas ielas posms, kas ir kritiskā stāvoklī. Projektā un būvdarbu tāmēs šis posms nebija iekļauts. Ņemot vērā faktu, ka Slimnīcas ielas pieslēguma Pils ielai atjaunošana vienlaicīgi ar jau uzsāktajiem darbiem Pils ielā esošā projekta un līguma ietvaros ir gan ātrākais, gan ekonomiskākais risinājums, tika veikta cenu aptauja, kurā tika izvēlēts finansiāli izdevīgākais piedāvājums.
Šī atsevišķā posma remontdarbi nav saistīti ar iepirkumu Pils ielas atjaunošanai. Pašvaldībai nav jāpublicē cenu aptauju dokumentācija.
2.Pašvaldības tīmekļa  vietnē, sadaļā "iepirkumi" tiek publicēti visi līgumi, kas saistīti ar iepirkumiem. Arī Jūsu interesējošajam iepirkumam "Būvniecības darbi Lielvārdes pilsētā" ir publicēti līgumi, tie nevienu brīdi nav bijuši izņemti.

 

Jautājums: (03.11.2015.)

 

Lisa: Labdien! Vai Lielvārdes teritorijā lapas vairs netiks grābtas? Vai Jums pašiem nav pretīgi skatīties un nesakopto apkārtni?

Atbilde : (12.11.2015.)

Liene Bērziņa, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja: Labdien. Sniegšu Jums nelielu informāciju par pašvaldības īpašumā esošo sabiedrisko teritoriju uzturēšanas kārtību. Pašvaldības  īpašumu sanitārās kārtības uzturēšanai āra teritorijās ir izveidotas četras sētnieka darbavietas, divas labiekārtošanas strādnieka darbavietas un viena saimniecības pārziņa darbavieta. Teritoriju uzturēšanas darbos tiek iesaistīti Lielvārdes novada sociālā dienesta klienti, algotos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistītie cilvēki un Valsts probācijas dienesta nosūtītās personas. Teritoriju labiekārtošanas un uzturēšanas darbos, saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu, iesaistām arī uzņēmējus.  
Kopējā platība Lielvārdes pilsētā, kas jāuztur kārtībā un jāapsaimnieko ir tuvu 60 hektāriem (t.sk. ielas, ietves, parki un neprivatizētās zemes).
Teritoriju uzkopšanas secību nosaka tās atrašanās vieta un iedzīvotāju pārvietošanās plūsmas lielums. Tas nozīme, ka pirmkārt tiek uzkoptas centrālo ielu ietves un krustojumi, pēc tam ietvēm pieguļošās teritorijas un parki, un tikai tad pārējās ielas un teritorijas.
Līdz ziemas laika apstākļu iestāšanās laikam pilsētā turpināsim nokritušo koka lapu savākšanu Rembates parkā, visos bērnu rotaļu laukumos un citās teritorijās.
Paldies Jums par izrādīto interesi redzēt sakārtotu Lielvārdi, kā arī paldies tiem Lielvārdes iedzīvotājiem, kuri sakopj ne tikai savu īpašumu, bet arī īpašumam pieguļošās teritorijas

 

Jautājums: (27.10.2015.)

 

Guna: Jāni Āboliņ, 30.10.2015. pulksten 9.00 Lāčplēša stadionā norisināsies pašvaldības rīkota talka, kurā piedalīsies pašvaldības darbinieki! Talkas parasti ir brīvprātīgs pasākums, kas jārīko brīvdienā! Jautājums, darbiniekiem, kas piedalīsies talkā tiks šī diena apmaksāta?

Atbilde : (30.10.2015.)


Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs: Paldies Jums Guna par jautājumu! Izrādot iniciatīvu, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri 30. oktobra talkā palīdzēs veikt Administrācijas pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas plānā paredzētos darbus. Iesaistītie pašvaldības darbinieki sakopšanas darbus veiks savu darba pienākumu ietvaros līdz ar to viņiem šī diena būs apmaksāta.

 

Jautājums: (27.10.2015.)

 

Guna: Pārdomas un jautājumi: Jāni Āboliņ (arī pārējie deputāti), jūs savā preses relīzē par dzīvojamās mājas Kokneši, rakstiet, ka iegādes mērķis, izveidot dienesta viesnīcu, kuras galvenie iemītnieki būtu novada sporta centra audzēkņi, kā arī E.Kauliņa vidusskolas (vai skola ir tādu iestādi vēlējusies? Vēlētos direktora komentāru?), jautājums vai ir veikta šo audzēkņu (vecāku) aptauja vai viņi to izmantos un cik skaitliski tie bija? Vēl šajās telpās varētu pārcelt bērnu bibliotēku un izveidot Mākslas skolu, jautājums, kas ir veicis finanšu aprēķinus par bērnu bibliotēkas pārcelšanu un māklas skolas izveidošanu, kur ir tie redzami? Pirms daļas ēkas iegādes, cik likums prasa ir jābūt veiktām visām iepriekš minētajām darbībām un ko par šo visu saka iekšējais auditors? Kāpēc netika veidots kārtējais šovs, kā par pasta mājas iegādi, google visu parāda un atgādina! Tad ēku pašvaldībai nevajad zēja, bet plāni bija grandiozi, ja nemaldos n-tie pielietojumi tika paredzēti, kāpēc toreiz Attīstības komitejas priekšnieks neko nedarīja, atvainojiet darīja .... ? Cik te mēs Lāčplēsī zinām, ka ēkai nekustamā īpašuma nodokļu parāds 2500,00 eiro nebija vienīgais, vai pašvaldība nevērētu mūs iedzīvotājus par tiem informēt un komentēt to tālāko atrisinājumu, jo pēc raksta spriežot 2500 norakstām, tad sanāk, ka 21000 ir nevis mīnuss, bet gan pluss? 53000 ir visas ēkas novērtējums vai tikai daļas? Kad šovs/jezga gāja vaļā, pasta ēkas remontam arī bija nepieciešami 300-400 tūkstoši eiro, tad bija par dārgu, vai tagad ir o.k. un finansējums arī tika domāts no ES līdzekļiem, ko par šo visu saka pašvaldības finansisti un attīstītāji? Un pats labākais tā ir tikai daļa ēkas iegāde, kas notiks piesaistot ES finansējumu vai visi ēkas īpašnieki, it sevišķi otrās daļas būs spējīgi līdzfinansēt visus darbus, kas s kar otras daļas remonta darbus naudas mūsdienās tās ir lielas, vai kāds no šīs puses šo jautājumu ir paētījis? Un nez par šo, ko būtu biedrības Lielnovads aktīvistiem teikt, Jāni Āboliņ? Gaidīšu atbildes un komentārus, cerams no visiem!

Atbilde : (27.10.2015.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs: Paldies par jautājumu, bet savu viedokli par Koknešu iegādi esmu publicējis savā komentārā. Jautājums deputātiem tiks nosūtīts, bet jautājumu Lielnovadam Jums būtu jāiesniedz atsevišķi. Paldies Jums par aktīvu līdzdarbošanos Lielvārdes novada veidošanā!

 

Jautājums: (27.10.2015.)

 

Guna: "Jānis Mazitāns: Pilsētā ir rudens. Lapas birst nepārtraukti un savas kapacitātes robežās, mēs tās cenšamies savākt!" Jautājums Jānim Āboliņam vai Kauliņtēvs nebūtu kādu atlaidis, par skatu ko es redzēju vakar pārvietojoties pa E.Kauliņa aleju, lapas sabirušas uz asfalta sabraukātas - izskatījās drūmi, kā uz lauka kur nogājis mēslu ārdītājs. Pr-j, pabraukā pa pilsētu un paskaties, kā izpilddirektors saimnieko.

Atbilde : (27.10.2015.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs: Labdien, Guna! Esmu devis rīkojumu izpilddirektoram Jānim Mazitānam uzsākt plānveidīgus lapu attīrīšanas darbus. Plānveidīgi domāts, lai netiktu tīrītas tikai vienas un tās pašas ielas, bet ielas visā novadā.

 

Jautājums: (13.10.2015.)

 

Inta Lapiņa: Mašīnu stāvlaukums Stacijas ielā noslogots par 70%, tajā teritorijā varētu ierīkot velosipēdu novietošanas statīvus, jo patreiz velosipēdi pieslēgti pie stabiem, sētām, kokiem stacijas rajonā... Kā to risināt, Jūs izpilddirektora kungs, noteikti pieredzes braucienā pa Eiropu guvāt pieredzi un ierosmi kā risināt šo problēmu. Paldies par atbildi.

Atbilde : (27.10.2015.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Paldies par izrādīto interesi, kas apstiprina jautājuma par velonovietnes nepieciešamību aktualitāti! Velonovietnes uzstādīšana pie Lielvārdes dzelzceļa stacijas ir ieplānota un tiek risināti ar šo projektu saistītie jautājumi - ir veikta tirgus izpēte un izvēlēts uzņēmums, kas izgatavos un uzstādīs velonovietni. Kā piemērotāko vietu velonovietnes uzstādīšanai esam izvēlējušies teritoriju blakus dzelzceļa stacijas ēkai - laukumu starp liepām. Tā kā šis laukums atrodas VAS "Latvijas dzelzceļš" īpašumā esošajā teritorijā, tad esam iesnieguši lūgumu VAS "Latvijas dzelzceļš" piešķirt attiecīgo zemes gabalu lietošanā un pašreiz VAS "Latvijas dzelzceļš" gatavo lēmumu un dokumentus zemes nomas līguma slēgšanai ar pašvaldību. Tiklīdz būs noslēgts līgums ar VAS "Latvijas dzelzceļš" par zemes nomu, slēgsim līgumu ar uzņēmumu par velonovietnes izgatavošanu un uzstādīšanu, uzņēmums uzsāks darbu pie velonovietnes izgatavošanas, bet tās uzstādīšana tiks veikta tikai tad, kad būs atbilstoši laika apstākļi. Ņemot vērā ziemas tuvošanos, visticamāk, tas tiks veikts pavasarī, un jau nākamajā velosezonā iedzīvotāji varēs civilizēti atstāt savus velosipēdus pie dzelzceļa stacijas.Jautājums: (26.10.2015.)

 

Andris: Mēs Jumpravas iedzīvotāji gribētu uzzināt par Jumpravas pagasta attīstības plāniem. No Padomju laikiem nav remontēti ceļi, gājēju ietves (celiņi), pagasta apgaismojums utt. Viss iepriekš minētais ir katastrofālā stāvoklī, viss nolaists, kauns pie sevis uz Jumpravu aicināt ciemiņus. Gribam pateikties bijušam Lielvārdes novada priekšsēdētājam A.Troskam par viņa pēdējo divu gadu labo darbu Jumpravas pagastā labā. Lūdzam atbildēt jaunam Novada Domes Priekšsēdētājam J.Āboliņam. Mēs esam par atklātību-Jumpravieši.

Atbilde : (27.10.2015.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs: Labdien. Pēdējo divu gadu labās tradīcijas, ko aizsācis A.Troska, plānojam turpināt. Šobrīd nevarēšu atbildēt par konkrētiem veicamajiem pasākumiem Jumpravas pagastā, jo pašreiz notiek budžeta pieprasījuma iesūtīšana, apkopošana un izvērtēšana par katru pagastu atsevišķi un novadu kopumā. Pie 2016. gada budžeta apspriešanas tiks izvērtētas prioritātes un piešķirti līdzekļi prioritāro pasākumu īstenošanai.

 

Jautājums: (20.10.2015.)

 

Irēna: Labdien! Par ielu remontiem.
Sakiet, lūdzu, kur var iepazīties ar pašvaldības ceļu apsekošanas rezultātiem, lai iedzīvotājiem būtu iespēja redzēt nākamā gada budžeta izlietojumu ceļu remontiem. Kā arī nākotnē redzēt, kas ir izdarīts un ko vēl darīs.

Atbilde : (26.10.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Paldies Irēna. Ceļu inventarizāciju un intensitātes mērījumus uzņēmējs veiks līdz 15.decembrim. Pēc šī datumu aicinu Jūs ierasties pieņemšanas laikā pie manis, es Jūs iespēju robežās iepazīstināšu ar rezultātiem un plāniem.

Jautājums: (20.10.2015.)

 

Guna: Vakar vajadzēja būt Ikšķilē un pastaigājos par pilsētas centru, bija patīkami viss skopts, cilvēki strādā, ielas salabotas, bet kas šodien paveras Lielvārdes centrā, ielas vienās bedrēs, viss noplucis, lapas negrābtas, par centra parku vispār nerunāšu baigs skats, sajūta, ka saimnieki Lielvārdi pametuši, vai arī nelien no kabinetiem siltajiem ārā. Jautājums, kas pilsētā notiek un vai to vispār sakops kādreiz.

Atbilde : (26.10.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Paldies par jautājumu, Guna. Pilsētā ir rudens. Lapas birst nepārtraukti un savas kapacitātes robežās, mēs tās cenšamies savākt!

 

Jautājums: (07.10.2015.)

 

Juta: 6. oktobra vēlā vakarā, tumsas aizsegā notika Parka ielas asfaltēšanas darbi. No rīta paveras skats, ka ielai nav betona apmalīšu? Vai jau kārtējo reizi renovējot objektus Lielvārdē netiek ievērota loģiska darbu secība un viss darīts uz "lai tikai būtu"?

Atbilde : (26.10.2015.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Pils ielas seguma atjaunošanas darbi tika veikti atbilstoši izstrādātajam un ar nepieciešamajām instancēm saskaņotajam projektam. Ņemot vērā ierobežoto finansējuma apmēru, Pils ielas seguma atjaunošanas projektā tika izstrādāti divi atšķirīgi risinājumi, atkarībā no ielas noslodzes - viens dārgāks un pamatīgāks, otrs ekonomiskāks, bet attiecīgajai ielas noslodzei atbilstošs:
1. Posmā no Ausekļa ielas līdz krustojumam ar Slimnīcas ielu Pils iela ir projektēta platāka un ar betona apmalītēm. Šāds risinājums attiecīgajam posmam tika izvēlēts tāpēc, ka posms ir brīvi pieejams vieglā trasporta kustībai abos virzienos, līdz ar to ir nepieciešams nodrošināt vismaz 5,5m platu brauktuvi un, paplašinot esošo ielas klātni, nostiprināt to ar apmalēm.
2. Posmā no krustojuma ar Slimnīcas ielu līdz Lāčplēša ielai Pils iela ir projektēta nedaudz šaurāka un brauktuves malas nostiprinātas ar šķembu nomalēm. Šis posms transporta kustībai ir pieejams tikai transporta līdzekļiem ar pašvaldības izsniegtajām atļaujām, līdz ar to intensīva transporta kustība ielas posmā nenotiek un nav nepieciešams veikt esošās ielas klātnes paplatināšanu.

 

Jautājums: (15.10.2015.)

 

Inguna: Labdien! Sen jau daudziem radies jautājums vai Mūžības reklāmas zīme pie Daugavpils šosejas ir uzstādīta atbilstoši likumam, jo viņa izraisa patiešām bīstamu situāciju izbraucot no Mēness ielas(no Daugavas puses) uz Daugavpils šoseju Rīgas virzienā -zīme aizsedz skatu un nav redzams ka tuvojas mašīnas no Daugavpils puses. Pieļauju, ka busiņu un džipu īpašniekiem tā nav problēma, bet ar vieglo auto izbraukšana ir stipri apgrūtināta. Vai tiešām jānotiek nelaimei, lai kāds reaģētu.

Atbilde : (26.10.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Paldies par vērību! Informēju, ka tiek izstrādāti pašvaldības saistošie noteikumi par reklāmu izvietošanu Lielvārdes novadā, šobrīd pašvaldības kompetence šajos jautājumos ir ierobežota. Par minētās reklāmas zīmes noņemšanu/pārvietošanu  sazināsimies ar Valsts Ceļiem un uzņēmēju.

 

Jautājums: (12.10.2015.)


Didzis: Labdien; sakara ar autocela Riga Daugavpils cela seguma mainu no Lacplesa kapiem lidz Dzelmem,vienai dalai no Cuibu krustojuma uz Dzelmem piebraucamie cela gali ir asfalteti bet uz Lacplesa pusi nav. Kāpēc ta?

 

Atbilde : (26.10.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Labdien! Rīga- Daugavpils autoceļa remontdarbi ir Valsts ceļu kompetence. Jebkurā gadījumā remontdarbi notiek saskaņā ar izstrādāto projektu un pašvaldība šobrīd tur neko nevar ietekmēt!

 

Jautājums: (09.10.2015.)


Jautājums: Vakar 08. oktobrī īsi pirms pl. 20.00 notika CSN Raiņa un Slimnīcas ielas krustojumā, kad kāds bezatbildīgs autovadītājs lielā ātrumā neiebrauca līkumā. Vai ir risinājumi tuvākajā nākotnē šajā krustojumā uzlabot ceļu satiksmes drošību ?

 

Atbilde : (26.10.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Paldies! Viens no risinājumiem ir uzstādīt gulošo policistu uz Raiņa ielas apmēram 20m pirms līkuma. Es lūgšu deputātiem jaunajā budžetā apstiprināt finansējumu gulošo policistu izbūvei. Papildus informēju, ka Lielvārdē ir apmēram vēl 5 vietas, kurās gulošie policisti būtu izvietojami un viena gulošā policista uzstādīšanas izmaksas ir apmēram 3500 eiro.

 

Jautājums: (21.09.2015.)


Arturs: Labdien! Šogad divas reizes esmu pie Jums vērsies ar lūgumu atjaunot apgaismojumu pie nama Smilšu ielā 7 un Smilšu ielas - Zvaigžņu ielas krustojumā. Apgaismojums joprojām nav atjaunots, ne arī saņemta atbilde par atjaunošanas termiņu.  

Atbilde : (26.10.2015.)

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Paldies par informāciju. Pašvaldība pērk pakalpojumu par ielu apgaismojuma apsaimniekošanu, tādēļ ielu apgaismojums tiek remontēts pāris reizes mēnesī, kad ir sakrājušies vairāki objekti, kuros ir konstatēti bojājumi. Informēju, ka šobrīd, Jūsu norādītajā vietā, un daudzās citās vietās Lielvārdē, ielu apgaismojums ir saremontēts.

 

Jautājums: (20.10.2015.)


Arvis: Noskatījos video sižetu par domes vadības tikšanos ar iedzīvotājiem, tikšanās laikā ar iedzīvotājiem izpilddirektors sacīja, ka ir lēmis par vienas video kameras pārvietošanu no peldvietas Austriņās uz Kaiblas skolu! Jautājums iekšējai auditorei - vai ar šo lēmumu Jānis Mazitāns nav radījis "mazu" interešu konfliktu, jo ēka atrodas bērnudārza Pūt vējiņi apsaimniekošanā, ko vada viņa māte Ilze Mazitāne?
Un jautājums J.Mazitānam cik būtiski bija pārvietot, jo neesmu dzirdējis, ka Kaibalas skolu demolētu, bet esmu redzējis, kā peldvieta izskatās pēc brīvdienām!

Atbilde : (22.10.2015.)

Inese Dilāne, Lielvārdes novada pašvaldības iekšējais auditors: Labdien, Pašvaldības amatpersonu  interešu konfliktu izvērtēšana nav  iekšējā auditora kompetence.  Likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” normu ievērošanu izvērtē  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Jānis Mazitāns, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Labdien, videokameru pārvietošana tika veikta, pirmkārt, ekonomisku iemeslu dēļ. Proti, pie peldvietas Austriņu ielas galā nav pašvaldībai piederošu elektrolīniju, līdz ar to elektrība būtu jāņem no privātpersonām. Savukārt VPII „Pūt vējiņi” Kaibalas filiālē ir gan elektrība, gan internets, kas nepieciešams videonovērošanas nodrošināšanai.
Otrkārt, vairākkārt esmu saņēmis sūdzības no Kaibalas iedzīvotājiem un bērnudārza saimnieka par to, ka pa sporta laukumu brauc ar moto un auto transportu un lieto alkoholu. Tāpat esmu saņēmis sūdzības par to, ka bērnudārza bērnu laukumiņa rotaļlietas nakts laikā ir salauztas.
Uzskatu, ka interešu konflikts šajā gadījumā nepastāv, jo es rīkojos pašvaldības īpašuma saglabāšanas nolūkā, nevis personīgi iestādes vadītājas labā.

Jautājums: (06.10.2015.)

Juta: Kad šogad tiks rīkota bioloģiski noārdāmo atkritumu bezmaksas savākšana no mājsaimniecībām?

Atbilde : (21.10.2015.)

Liene Bērziņa, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja: Labdien, Juta! Lielvārdes novada pašvaldība no 2015. gada 26. oktobra līdz 2015. gada 30. novembrim Lielvārdes pilsētā organizē nokritušo lapu izvešanu. Lapu maisus (līdz 300 litru tilpumam), kas būs novietoti pašvaldības noteiktajās vietās, izvedīsim pirmdienās. Vairāk informācijas šeit.

 

Jautājums: (19.10.2015.)

Guna: Kāpēc domes priekšsēdētājs un tā pakļautībā esošā vadība, neievēro Likumu "Par pašvaldībām", 26.pantu un 37.pantu?

Atbilde : (20.10.2015.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs:
Labdien, Guna! Likums tiek ievērots, bet, ja jums ir viedoklis kā uzlabot pašvaldības darbu - esam atvērti ierosinājumiem.

 

Jautājums: (01.10.2015.)

Guna: Kad notiks iepirkums uz Jumpravas aģentūras jumta maiņu par EUR 10560,00, ko dome piešķīra 15.09., mēs par atklātību vai ne Jāni Āboliņ!

Atbilde (15.10.2015.)

Jānis Šimanovskis, Lielvārdes novada pašvaldības Jumpravas pašvaldības aģentūras direktors: Publisko iepirkuma likuma izpratnē jumta remonts ir būvdarbi. Likums neparedz obligātu publisko iepirkumu būvdarbu līgumam līdz 14000 euro bez PVN. Veicot tirgus izpēti, tika aptaujāti 3 pretendenti un izvēlēts pretendents ar viszemāko cenu.

 

Jautājums: (01.10.2015.)

Guna: 15.09. kultūras namam piešķīra grīdas remontam 3958.15 eiro, kur ir redzams šiem darbiem iepirkums lielvarde.lv? Mēs par atklātību Jāni Āboliņ, vai ne!

Atbilde (15.10.2015.)

Maija Jaudzeme, Kultūras nama „Lielvārde” direktore: Labdien! Publisko iepirkumu likums paredz publiskos iepirkumus sākot ar 4000 euro bez PVN preču un pakalpojumu iepirkumiem, un 14000 euro būvdarbu iepirkumiem.

Lai maksimāli samazinātu administratīvos izdevumus un racionāli un lietderīgi izlietotu pašvaldības finanšu līdzekļus, Lielvārdes novada dome 2014. gada 26.martā pieņēma lēmumu Nr.94 “Par līdzekļu efektīvu un lietderīgu izmantošanu Lielvārdes novada pašvaldības iestādēs”, kurš paredz Lielvārdes novada pašvaldības iestādēm cenu aptaujas (tirgus izpētes) veikt preču un pakalpojumu iepirkumiem, kuru līgumcena ir lielāka par 200 euro (bez PVN). Atbildīgā persona par šī lēmuma ievērošanu ir attiecīgās iestādes vadītājs.

Pirms līguma noslēgšanas tika veikta tirgus izpēte, aptaujājot 3 pakalpojuma sniedzējus. Līgums tika noslēgts par lētāko piedāvāto cenu.

 

Jautājums: (09.10.2015.)

Guna: Jautājums iekšējam auditoram, vai izpilddirektors Jānis Mazitāns nav pārkāpis savas pilnvaras (bez konkursa un sludinājuma uz brīvo vakanci) un pieņēmis darbā kapsētu pārzini Ojāru Bistrovu. Ja nav pamatojiet, ja ir tad kāds būs piemērojams sods?!


Jautājums: (01.10.2015.)

Guna: Kad tiks izsludināts konkurss uz vakanto, arī ko dome atbalstīja kapu pārziņa un tā palīga štata vietu? Mēs par atklātību vai ne Jāni Āboliņ!

Atbilde (13.10.2015.)

Inese Dilāne, Lielvārdes novada pašvaldības iekšējais auditors: Labdien, izpilddirektors J.Mazitāns nav pārkāpis savas pilnvaras pieņemot darbā kapsētas pārzini,
-        jo pašvaldības darbību neregulē Valsts civildienesta normas, tajā skaitā par  amata pretendentu konkursu rīkošanas kārtību;
-        pašvaldības nolikumā  nav noteikta darbinieku  atlases kārtība,    kā arī pašvaldībai  nav izstrādāts iekšējais normatīvais akts, noteikumi, kuros būtu noteikta amatpersonu( darbinieku)  atlases kārtība pašvaldības iestādēs.

Pašvaldības darbinieki pakļaujas Darba likuma normām.  Izpilddirektors, veicot darbinieku atlasi uz vakanto  amata vietu, varēja izmantot vispārīgi pieņemtās darbinieku atlases metodes, tās ir iekšējā un ārējā atlase.  Ārējo atlasi var īstenot ievietojot sludinājumus avīzēs vai internetā, meklējot CV datu bāzēs internetā, uzrunājot atbilstošākos darbiniekus radnieciskās iestādēs, aptaujājot radus, draugus un paziņas un/vai pašvaldības darbiniekus.
Vēršu Jūsu uzmanību, ka iekšējais auditors nenosaka piemērojamos disciplinārsoda veidus, bet auditā konstatēto amatpersonas (darbinieka)  pārkāpumu gadījumos iesaka domes priekšsēdētājam/domei  izvērtēt tā atbildību.

Jautājums: (10.09.2015.)

Skolas 10 iedzīvotājs: Labdien! Vasaras vidū Skolas 10 mājas pagalmā uzlika bruģi, bet betona plāksnes ir atstātas un jau vairāk kā 2 mēnešus nav novākti. Mūsu pagalma bērni tekoši pa viņiem kāpelē. Kad tiks viņi novākti? Vai arī tiks noņemts tikai tad, kad būs pirmie kaulu lūzumi bērniem?

Atbilde (12.10.2015.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Pašvaldība apsekoja gan Skolas ielas 10, gan Skolas ielas 10A pagalmus - nevienā  no tiem  nav konstatēti betona plākšņu krāvumi. Ja problēma ir bijusi daudzdzīvokļu mājas Skolas ielā 10A pagalmā, kur bruģa ieklāšana tika veikta pēc mājas iedzīvotāju iniciatīvas un pasūtījuma, tad šajā gadījumā arī vietas sakārtošana pēc bruģēšanas darbu pabeigšanas ir jāveic pašiem mājas iedzīvotājiem, kas, acīmredzot, ir izdarīts.

Jautājums: (22.09.2015.)

Dace: Labdien! Vēlētos papildināt Mudītes uzdoto jautājumu (02.09.2015.) un J.Mazitāna atbildi (18.09.2015.).
1.  Vai atbildīgās amatpersonas no 18.09.2015. ir bijušas apsekot jau „izdarītos” darbus Meža un Putnu ielās?
2. Vai šodien (23.09.2015.) izpilddirektors ir informēts, ka jau trešo reizi, nedēļas laikā, notiek koku zāģēšana Putnu un Meža ielas raj. (vieniem un tiem pašiem kokiem)? Iespējams, ka to veic SIA ”Vējkalni A.V.” „Zāģēšanas meistari” nekautrējoties, bez atļaujas „lien” privātteritorijās, strādā bez ķiverēm u.t.t.
3. Kāds princips ir koku izzāģēšanai, un ko darīt ar, nu jau potenciāli, bīstamajiem kokiem, kuri atrodas tuvu dzīvojamajām mājām?
4. Jautājums ārpus konteksta – kad tiks labotas bedres Putnu ielā?

Atbilde (08.10.2015.)

Raitis Jirgensons, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks: Labdien, Dace! Pašvaldība bija izsaukusi zāģēšanas darbu veicējus SIA "Vējkalni A.V.” uz pārrunām. Vēlreiz tika izrunāti, un nolemti darba kvalitātes uzlabošanas jautājumi. Atkārtota zāģēšana saistīta ar darbu pasūtītāja SIA "Sadales tīkli" uzdevumiem saistībā ar pastāvošiem normatīviem elektrolīniju apkopē. Ja ar īpašnieku nav notikusi saskaņošana par privāto teritoriju koku apzāģēšanu, tad jāvēršas pie pasūtītāja SIA "Sadales tīkli". Putnu ielas izzāģēšanas rezultātā atklātos atkritumus pašvaldība tuvākajā laikā savāks un teritoriju sakārtos.

Par bīstamo un citu koku zāģēšanu jāinformē pašvaldības izpilddirektors, kurš veiks nepieciešamās darbības saskaņā ar saistošajiem noteikumiem "Par koku ciršanu ārpus meža Lielvārdes novadā". Nepieciešams aizpildīt veidlapu, sekos apsekošana un ciršanas atļaujas izsniegšana ar vai bez nodevas aprēķināšanu.

Par ielu remontiem: Kā jau informējām iepriekš tiek veikta pašvaldības ceļu apsekošana, lai pieprasītu līdzekļus nākamā gada budžeta ietvaros.

Jautājums: (07.09.2015.)

Ansis: 3. septembrī devos no Kaibalas uz Lielvārdi. Pie luksoforiem, kas uzstādīti ceļa remonta laikā, apstājos pie sarkanās gaismas. Garām visai kolonai pabrauca pašvaldības policijas mašīna ar ieslēgtām bākugunīm. Vēlētos uzzināt, kas bija tāds būtisks noticis, ka pašvaldības policija izmantoja bākugunis, lai apbrauktu visu kolonnu. Ja nemaldos, tad mašīnā atradās arī pašvaldības policijas priekšnieks.

Atbilde (08.10.2015.)

Uvis Briedis, Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšnieks: Labdien! 3. septembrī pašvaldības policijas ekipāža, braucot pa Kaibalas teritoriju, saņēma informāciju par Sporta centra rajonā klīstošu suni. Nekavējoties ekipāža devās uz Lielvārdi. Izbraucot no Kaibalas ceļa uz A6 šosejas plkst. 11.08 tika ieslēgtas zilās bākugunis bez skaņas signāla, lai pievērstu uzmanību mūsu automašīnai, jo iebraucamais ceļš Kaibalā atradās starp diviem pagaidu luksoforiem, un nebija informācijas, kurā virzienā ir padota transporta plūsma. Izbraucot no zonas, kur satiksmi regulēja luksofors, zilās bākugunis tika izslēgtas. Suns konstatēts plkst. 11.14 uz G.Priedes ielas un fakts fiksēts fotogrāfijā. Kategoriski noraidu apgalvojumu, ka pašvaldības policijas automašīna ir apbraukusi visu stāvošo automašīnu kolonnu!

Jautājums: (30.09.2015.)

Anna: Jaunā gājēju pāreja uz Rembates ielas pie dzelzceļa (pēc jaunās gājēju ietves ierīkošanas) pārbrauktuves nav apgaismota un pārredzama nakts tumsas laikā. Vai par to tiek domāts?

Atbilde (06.10.2015.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Gājēju pāreja pie Rembates ielas dzelzceļa pārejas ir ierīkota saskaņā ar iepriekš izstrādātu projektu, kurā netika iekļauta prasība ierīkot papildus apgaismojumu. Konkrētā projekta pamatuzdevums bija gājēju novirzīšana pāri Ausekļa un Rembates ielām pa noteiktām trajektorijām (tādejādi izslēdzot nekontrolētu gājēju kustību visa Ausekļa un Rembates ielu krustojuma platībā). Piekrītam, ka gājēju pārejas apgaismošana ir svarīga, tāpēc, turpinot Lielvārdes novada ielu un apgaismojuma apsekošanu, analizēsim vietas, kur jauna vai papildus apgaismojuma ierīkošana ir būtiska, un lemsim par iespējām papildināt Lielvārdes novada apgaismojuma tīklu.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu