Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Pēc vasaras pārtraukuma Lielvārdes luterāņu baznīcā ir atsākušās nodarbības bērniem - SVĒTDIENAS SKOLA.

Tās notiek svētdienās pl. 11.00 dievkalpojumu laikā!

 “ ...bērni ir lielākie Dieva valstībā...”  (Mat.18:2)

 Bērni ir tik dažādi, no tik dažādām ģimenēm un vidēm, tāpēc mūsos viegli var iezagties sajūta, ka viņi traucē mājās, uz ielas un citās vietās.

Bet pievērsiet uzmanību tiem mazajiem bērniņiem mūsu vidū baznīcā. Tur starp lielo cilvēku augumiem un, bieži vien, dubļainajiem apaviem, un mēteļu platajām malām kopā ar savām, vairāk vai mazāk laimīgajām ģimenēm ir bērni, kurus Jēzus ceļ lielā godā. Viņi ir pie mūsu kājām, lai mēs pie tiem noliektos ar evaņģēlija vēsti. Bet varbūt bērni mūsu vidū ir evaņģēlija vēsts mums lielajiem par ticības skaidrību un vienkāršību?

Kopīga Bībeles lasīšana, stāstu stāstīšana, jautājumi un atbildes, spēles, uzvedumi, lūgšanas un dziesmas – tie brīži parasti pārvēršas par brīnišķīgiem notikumiem, kur mēs ar mazajiem dalāmies ar savām vērtībām, sirdi, prātu un garu. Tas ir mūsu visu kopīgs ceļš, kura gaitā zīmējam savās un bērnu sirdīs neizdzēšamus tēlus par Dieva īstenību, ja vien atrodam tam pietiekoši daudz laika, pacietības un milestības.

Galvenā mācību metode tomēr ir ļaut Dievam uzrunāt bērnu, jo tikai Dieva paša pieskāriens rada dzīvu ticību un skaidru Vārdu. Tāpēc neaizmirsīsim lūgt Dievu un aizlūgt, lai mūsu lielās un mazās sirdis atvērtos Tam, kas ir ceļš, patiesība un dzīvība.

14. oktobrī Lielvārdes luterāņu draudzes svētdienas skoliņā notika pirmā nodarbība, kurā skolotājas iepazinās ar bērniem. Dievkalpojuma sākumā mācītājs Ingus no altāra sveces aizdedza svecītes bērnu rociņās un bērni svecītes novietoja uz svecīšu galdiņiem, pēc tam bērniņi kopā ar skolotājām Kelliju, Ievu un Dzintru devās uz skolas nodarbību telpu, kur notika iepazīšanās, lūgšanu nodarbība, sarunas. Dievkalpojuma beigās bērni kopā ar pieaugušajiem devās pie altāra saņemt grēku piedošanu un svētību. Pēc dievkalpojuma mācītājs katru bērniņu apsveica, dāvinot Inas Kovaļevas grāmatu “ Dievs uzklausa mūs lūgšanā”, pēc tam sekoja kopīga fotografēšanās un kopīga sadraudzība pie cienasta galda.

Esam iecerējuši gada garumā arī lielākus kopīgus pasākumus – dalību Laternu svētkos, Ziemassvētku uzvedumu, kopīgu ekskursiju.

Bērni – mazie, mazākie, lielie un pavisam lielākie! Mēs jūs visus mīļi gaidīsim Lielvārdes luterāņu draudzes svētdienas skoliņā, baznīcā, Edgara Kauliņa alejā 21, Lielvārdē katru svētdienu plkst.11.00.

Ņemiet līdzi arī savas māsas, brāļus un draugus.

 X