Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

30. septembrī Lielvārdes folkloras kopa “Josta” piedzīvoja krāšņu Miķeļdienu Tukumā. Tukumnieki vienā dienā bija veiksmīgi apvienojuši divus notikumus – Miķeļdienas gadatirgu ar koncertu un Tukuma folkloras kopas “Avots” 4 gadu jubilejas svinības. Ciemiņi bija saaicināti no dažādām Latvijas pusēm – Rucavas sievas, četri kolektīvi no Viļāniem, Rīgas Lietuviešu biedrības kapella no Rīgas ar leģendāro tautas muzikantu vijolnieku Jurģi Ukrinu. Arī mēs bijām viesu vidū.

Miķeļdienai par godu folkloras kopas pilsētas laukumā sniedza koncertu, turpat līdzās darbojās neliels un gaumīgs Miķeļdienas tirdziņš. Koncerts izdevās krāsains un daudzveidīgs. Bija gan jestra kapellas mūzika, gan ziņģes, gan spēka dziesmu pamatīgums, gan dejas ar aktīvu publikas iesaistīšanos.

Pasākumu vadīja atraktīvā un sirsnīgā Tukuma kultūras nama direktore Dace Lebeda, kas visiem svētku dalībniekam lika sajusties gaidītiem un nozīmīgam, ar cilvēcisku sirsnību un humoru uzrunājot katru tirdziņa un koncerta dalībnieku.

Paši mājinieki bija priecīgi par to, ka svētki izdevās lieliski. Arī mums ļoti patika – bez dārgiem māksliniekiem, bez lieka trokšņa un spožuma. Pārliecinājāmies, ka kvalitatīvu koncertu var sniegt sabraukušie draugi, pretī saņemot sirsnību, patiesu ieinteresētību, pašceptu maizes klaipu un siltu paldies. Mēs, “Josta”, citugad pie tukumniekiem noteikti brauktu atkal.

Ilze Vecmane, folkloras kopas „Josta” vadītāja
 X