Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs, jau tradicionāli svinot Andrejdienu un gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, izsludināja dzejoļu  konkursu “Zīmes no manas dzimtas”.

Latvijas valsts simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē. Ikvienam ir iespēja un vienlaikus liela atbildība veidot šodienas Latviju un likt pamatus tās nākotnei.

 Bet … Latvija – tie esam mēs! Latvija – tās ir ģimenes, dzimtas, kurām mēs piederam. Lai veidotu nākotni, ir jāapzinās pagātne un jānovērtē tagadne. Tāpēc konkursa dalībnieki tika aicināti neaizmirst kādus laikus piedzīvojusi mūsu dzimtene un izdzīvojuši mūsu senči. Tika mudināti saprast, ka dzimtene un dzimta, kurā apslēptas katra cilvēka ģimenes saknes, ir svarīgas lietas, ar kurām jālepojas.

Šogad aicinājumam dižoties ar savu dzimtu atsaucās 312 konkursa dalībnieki. Dzejoļi tika iesūtīti no Lielvārdes, Lēdmanes, Jumpravas, Ķeguma, Birzgales, Ogres, Jaunogres, Saldus, Druvas un Rīgas.

Š. g. 30. novembrī dzejoļu konkursa noslēguma pasākumā muzejā tika godināti visi dzejoļu autori un apbalvoti uzvarētāji.

Atzinību par veiksmīgu piedalīšanos dzejoļu konkursā saņēma Ralfs Indriksons (Ogres sākumskola), Kristiana Kalniņa (E. Kauliņa Lielvārdes vsk.), Egita Žukauskaite (E. Kauliņa Lielvārdes vsk.) un Rainers Vorza (E. Kauliņa Lielvārdes vsk.).

III vietas ieguvēji – Luīze Alekse (Ogres sākumskola), Danuta Rašmane (E. Kauliņa Lielvārdes vsk.), Vitnija Rožāne (  E. Kauliņa Lielvārdes vsk.) un Simona Vanaga (Lielvārde).

II vietas ieguvēji – Lote Voldiņa (Ogres sākumskola), Alise Anna Zirnīte (E. Kauliņa Lielvārdes vsk.), Elizabete Dambe (Druvas vsk.) un Andra Gaigala (Saldus). 

I vietas ieguvēji – Daniela Majore (Ogres sākumskola), Paula Ludborža (E. Kauliņa Lielvārdes vsk.), Anete Miķelsone (E. Kauliņa Lielvārdes vsk.) un Otīlija Kromane (Ogre).

Papildus žūrijas piešķirtajām godalgām vēl tika pasniegtas arī vairākas specbalvas tiem autoriem, kuru darbi izcēlās ar ko īpašu – oriģinālu dzejoļa noformējumu, atšķirīgu skatījumu uz pasauli sev apkārt, interesantiem izteiksmes līdzekļiem vai dzīvīgu un interesantu ainu uzburšanu savā sacerējumā.

Specbalvas saņēma – Elizabete Pilmane (Lēdmanes pamatskola), Paula Lorēna Lablaika (Jumpravas vsk.), Sabīne Lukša (E. Kauliņa Lielvārdes vsk.), Daņila Jevreinovs (E. Kauliņa Lielvārdes vsk.), Dārta Putāne (Ogres sākumskola), Evija Luīze Sergejeva (Ogres sākumskola), Arina Zabeļina (Jaunogres vsk.) un Egons Pičners (Rīga).

Būt radošam ne vienmēr ir viegli un pašsaprotami. Bieži ir jāiegulda liels darbs, jālauza galva, meklējot labākās idejas, un jāpielabina mūza, lai gala rezultāts būtu lepošanās vērts. Tāpēc visiem klātesošiem tika sarūpēts vēl kāds pārsteigums – meistarklase radošās domāšanas atraisīšanā, kuru vadīja teātra sporta un improvizācijas nodarbību vadītāja Aija Krompāne.

Paldies visiem čaklajiem dzejniekiem, viņu iedvesmotājiem un palīgiem! Paldies, ka uzticējāties mums un ļāvāt iepazīt sevi, savu ģimeni, savu dzimtu! Paldies arī visiem atsaucīgajiem pasākuma atbalstītājiem!  

Leposimies visi kopā ar savu dzimteni, dzimtu, ģimeni un saviem labi padarītajiem darbiem! 

Irēna Arāja, Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja

galvenā speciāliste
 X