Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Šodien, 15. februārī kultūras namā “Lielvārde” notika pasākums “Mūsu mīlestība Latvijas sirdīm”. Cilvēki nāca ziedot asinis, un visiem bija iespēja vērot pirmās palīdzības sniegšanas paraugdemonstrējumus, kā arī pašiem mācīties un pārbaudīt savas prasmes. Pasākumu rīkoja biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” un Latvijas bruņotie spēki sadarbībā ar Valsts asins donoru centru un Lielvārdes novada pašvaldību.

Pirmās palīdzības zināšanu nepieciešamību uzsvēra Lauris Mainieks, Latvija Sarkanā Krusta pirmās palīdzības un ārkārtas situāciju programmas koordinators: „Cilvēki ārkārtas situācijās bieži apmulst un nezina, kā rīkoties. Bet apgūtās zināšanas palīdz pieņemt pareizo lēmumu un rīkoties, glābjot kāda cilvēka dzīvību.”

Īpaši tika demonstrēts, kā palīdzēt zīdainim vai bērnam. Šīs prasmes demonstrēja gan amerikāņu karavīri no NBS aviācijas bāzes, gan Sarkanā Krusta darbinieki un brīvprātīgie. Te varēja saņemt atbildi uz jebkuru jautājumu par pirmo palīdzību, kas jāsniedz, piemēram, avārijā cietušajam vai cilvēkam aizrīšanās gadījumā.

Pasākums tika rīkots, lai pievērstu uzmanību tam, cik ļoti svarīgi ir palīdzēt līdzcilvēkiem, nepaiet garām cietušajam un būt līdzcietīgiem.

Lauris Mainieks īpaši uzsvēra NATO karavīru aktīvo iesaistīšanos šīs dienas organizēšanā un arī viņu labo gribu ziedot asinis Latvijas cilvēkiem. Tas gan izrādījās neiespējami mūsu normatīvo aktu dēļ, tādēļ asinis nodeva tikai Latvijas karavīri un Lielvārdes iedzīvotāji. Viņu ziedotās asinis palīdzēs kādam izveseļoties, un kādam glābs dzīvību.

Esot Lielvārdes novadā, Sarkanā Krusta darbinieki atzīmēja Jumpravas skolas lieliskos panākumus Latvijas un starptautiska mēroga Pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās. Atis Stārastnieks, Sarkanā Krusta Viduslatvijas komitejas izpilddirektors pastāstīja arī par citām Sarkanā Krusta aktivitātēm mūsu novadā – pārtikas produktu un higiēnas līdzekļu paku piegādi, humāno palīdzību drēbju veidā, iespēju nomāt palīglīdzekļus – spieķus, invalīdu krēslus u.c. Sadarbību ar Sarkano Krustu Lielvārdē nodrošina Dienas centrs. Atis Stārastnieks izteica arī cerību, ka nākotnē ar pašvaldības atbalstu tiks risināts jautājums par piemērotu telpu piešķiršanu Sarkanajam Krustam.

Savukārt Lauris Mainieks pastāstīja par iespēju organizācijām un daba kolektīviem uzaicināt pie sevis Sarkanā Krusta pārstāvjus, lai apgūtu pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas, jo mēs neviens nevaram paredzēt, kādā dzīves brīdī tās var būt nepieciešamas – iespējams, garāmgājējam, kuram palicis slikti uz ielas vai iespējams, tuviniekam mājās.

Sarkanā Krusta mediķu un brīvprātīgo zināšanas nav tikai teorētiskas, kopā ar neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu biedrība sniedz palīdzību cilvēkiem arī lielos masu pasākumos, piemēram, festivālā „Pozitivus”, svētkos Aglonā, un piedalīsies arī dziesmu un deju svētkos vasarā.

Beatas Kempeles teksts un foto
 X