Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

25. maijā svinīgā pasākumā, kas notika Eiropas mājā Rīgā, mūsu skola ierindojās to 40 Latvijas skolu saimē, kam piešķirts Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas (turpmāk – EPVS) tituls. Nosaukums ir godam nopelnīts, jo šajā mācību gadā tika paveikti daudzi interesanti un nozīmīgi darbi: vidusskolēni piedalījās konkursos par Eiropas Savienību (un saņēma balvas!); lasīja EP deputātes Sandras Kalnietes grāmatu “Cinītis”, diskutēja par to un, noteikti uzrakstīs viņai vēstuli; piedalījās izglītojošos semināros par EP jautājumiem un diskutēja ar EP deputātu Arti Pabriku; sk. A. Lukašunas vadīja atklāto stundu 11.b klasei un viesiem par tēmu “Jauniešu līdzdalība sabiedrības procesos; sk. Zanda Ziņģe devās mācību braucienā uz Briseli un iepazina EP darbu klātienē; 9. maijā, pateicoties 11.b klases jauniešu aktivitātei, skolā ar nebijušu vērienu tika atzīmēta Eiropas diena…

Protams, nākošajā mācību gadā jauniešu un pedagogu darbība šajā virzienā mūsu skolā turpināsies. EPVS izlaidumā 25.05.2018. Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks teica zīmīgus vārdus: “Domāt, darīt, zināt ir kompetenču pieejas moto. Nepietiek ar to, ka mēs zinām, kas ir Eiropas Savienība, ka nu jau vairāk kā desmit gadus esam ES dalībvalsts. Tikai praktiskā darbībā, mācoties būt un justies kā Eiropas pilsoņiem, mēs varam kļūt par tādiem. Šādā nozīmē Eiropas Parlamenta vēstnieku programma ir lielisks piemērs kā skolās var veicināt jauniešu domāšanu par Eiropas Savienības nākotni, attīstīt pilsoniskās rīcības prasmes un izkopt piederības sajūtu Latvijai un Eiropai.”

Aina Lukašunas,

politikas un tiesību skolotāja
 X