Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Jūljā trīs dienas Lēdmanē notika Latvijas Televīzijas simtgades seriāla „Sarkanais mežs” filmēšana. 6. un 7. sēriju epizodēs mežabrāli ieņem milicijas iecirkni („Lobes dzirnavās”) un nakšņo lielajā šķūnī (pie mājām „Birzes”), kur notiek sadursme ar pretinieku un  šaudīšanās.

Seriāls „Sarkanais mežs” vēstīs par nacionālo pretošanās kustību Latvijā pēc Otrā Pasaules kara, 20. gadsimta 40. gadu nogalē un 50. gadu sākumā. Dokumentāli fakti un reālas vēsturiskas personības tajā būs sapludināti ar izdomātiem tēliem un sižeta līnijām.

Seriāla idejas autors, scenārists un viens no režisoriem ir Normunds Pucis, kurš strādā sadarbībā Armandu Zvirbuli. Galveno varoni Vitoldu filmā atveido jaunais aktieris Jēkabs Reinis.

Lēdmanieši bija atsaucīgi un pretimnākoši, palīdzot atrast filmēšanas vietas – milicijas iecirkni (Lobes dzirnavas) un lielo šķūni pie mājām „Birzes”. Mēbeles milicijas iecirknim aizdeva Romualds Zarembo, sienu mežabrāļu guļvietai šķūnī atvēlēja Z/S ”Ūdri”, akas ūdeni filmēšanas komandai piedāvāja mājas „Birzes” saimnieks Valdis, bet ar  pēckara laika elektroierīcēm, radioaparātiem un filmēšanai nepieciešamiem atribūtiem dalījās lielvārdietis, video operators, Didzis Pučs.

Seriālu “Sarkanais mežs” iecerēts pabeigt līdz šī gada beigām.

Inese Nereta, LdNKC Lēdmanes tautas nama vadītāja

 X