Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Šogad, Latvijas Simtgades gadā, Lielvārdes novada svētki tika svinēti Dieva zīmē un iesākās 14. jūlijā Lēdmanē, nākamās nedēļas nogalē turpinājās Jumpravā un noslēdzās Lielvārdē 27. un 28. jūlijā.

Lielvārdes novada svētku ietvaros Tūrisma un informācijas centrs organizēja Lielvārdes novada apceļošanas spēli. Spēles ietvaros tika dota iespēja apceļot Lēdmani, Jumpravu un Lielvārdi, atdildēt uz dažādiem jautājumiem un atraktīvi nofotografēties pie noteiktiem tūrisma objektiem. Šogad piecās nomināciju kategorijās spēlē piedalījās 21 komanda.

Lielvārdes svētku ieskaņā piektdienas vakarā pulcējāmies uz ekumēnisko dievkalpojumu Lielvārdes ev. lut. baznīcā, kuru vadīja mūsu visu trīs konfesiju mācītāji un par noskaņu gādāja sieviešu vokālais ansamblis “Pusnakts stundā”.

Pēc dievkalpojuma pie Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja apmeklētājus uzrunāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, aicinot ikvienu aizdomāties par vērtībām, atbildību un mērķiem, kas, veicinot pašu izaugsmi, stiprinātu arī novadu.

Pirmo reizi Lielvārdē viesojās bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi”. Enerģiskajam un spēcīgajam “Auļu” koncertam sekoja brīvdabas kino par latviešu rokmūzikas vēsturi.

Aktīvākie lielvārdieši pulcējās pie Lielvārdes novada  Sporta centra, lai piedalītos visdažādākajās sporta aktivitātēs.

Jau tradicionāli lielu aktivitāti piedzīvoja sacensības “Nakc oriententerēšanās”, kurās piedalījās 23 komandas.

Sestdien Lielvārdē  spoži spīdēja saule un  visapkārt valdīja prieks, omulība un cilvēku čalas, jo amatnieku gadatirgus kā allaž pulcēja daudzos pārdevējus un pircējus.  Bija iespēja iegādāties amatnieku izstrādājumus un baudīt novada saimnieču Dzintras un Lindas brīnišķīgos našķus- biezpiena sacepumu, jogurtu un zefīriņus. Tautas lietišķās mākslas studijas “Cilnis” meistaru vadībā varēja apgūt tautas tērpa vainaga gatavošanu. Savu šarmu tirgum piedeva Liepājas aktrišu grupa “Atštaukas” un Latgales jauniešu postfolkloras grupa “Rikši”.

Sestdien arī tika atklāts labiekārtotais Rembates parks. Pēc atklāšanas visi tika aicināti piedalīties “Ģimeņu parka” pasākumos.  Šogad ģimenēm tika piedāvāta plaša programma– izjādes ar ponijiem, “Lielās koka spēles”, izrāde bērniem “Mēness taurenis”, radošās darbnīcas un vēl un vēl! Interesantus paraugdemonstrējumus varēja skatīt un arī paši piedalīties programmā “Mežs ienāk pilsētā”.

Svētku gājienam šogad tika izraudzīta Raiņa iela. No Lielvārdes novada Sporta centra uz Rembates parku devās ne tikai pašvaldības un Lielvārdes iestāžu darbinieki, uzņēmēji un iedzīvotāji, bet arī jumpravieši un lēdmanieši

Paldies visiem, kuri piedalījās gājienā, paldies iedzīvotājiem, kuri to sveicināja!

Īpašs notikums šajā gadā – mūsu novadniekam, dramaturgam Gunāram Priedem būtu 90. Novada svētku ietvaros šogad tika atklāts vides objekts “Goda Krēsls Gunāram Priedem”, ko veidojis metālmākslinieks Aldis Lambergs.

Otro reizi iedzīvotājiem bija iespēja vērot, līdzi just, atbalstīt koncertspēli ”Es mīlu Tevi, Lielvārde”. Spēles idejas autore ir Iluta Mistre un šī spēle ir lielvārdiešu mīlestības apliecinājums savai dzimtajai vietai. Jau tradicionāli spēli vadīja Iluta Mistre, komandu kapteiņu lomas uzņēmās Jana Duļevska un Valters Krauze, bet šogad spēles dalībnieki bija Miervaldis Ozoliņš, Iveta Melkerte Jānis Lūsis, Juris Gribusts, Aivars Peisenieks un Anastasija Neretniece.

 Svētku noslēgumā klausījāmies dziedātāju Laimi Rācenāju, ansambli  “Neaizmirstulītes” un izbaudījām lielisko Trīs Latvijas tenoru- Miervalža Jenča, Naura Puntuļa, Guntara Ruņģa uzstāšanos. Dejojām līdz pat rītam grupas “Lauku muzikanti”  un DJ Agra Semēvica pavadībā.

Paldies jāsaka Visuvarenajam par brīnišķīgo laiku, paldies lielvārdiešiem un mūsu pilsētas viesiem par kopīgi izjusto svētku prieku. Vislielākais paldies pašvaldībai par atbalstu. Paldies visiem tiem kultūras darbiniekiem un svētku darba grupas dalībniekiem, kuri atbildīgi rūpējās par uzticētajiem pasākumiem un aktivitātēm – Ilutai Mistrei, Ainaram Puķītim, Agnesei Vovčenko, Zitai Bērziņai, Irēnai Arājai, Anitai Streilei, Aleksandram Čerņavskim, Maijai Jaudzemei, Kārlim Lišmanim. Esam pateicīgi svētku atbalstītājiem -  Lielvārdes novada uzņēmēju biedrībai par iespēju doties gājienā pūtēju orķestra pavadībā un gaļas namam “Ādaži” par degustāciju tirgū, sagādāto cienastu māksliniekiem un dāvātajiem riteņiem, kas iepriecināja vismazākos lielvārdiešus.

informāciju sagatavoja: Iveta Bule, Anita Ausjuka

Lielvārdes novada kultūras centrs

Foto: A.Saka

 X