Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs aicina ikvienu mākslas cienītāju š. g. 5. augustā plkst. 15.00 uz tikšanos ar ainavistu, kā arī kluso dabu gleznotāju Valdi Kaprāli un viņa eļļas gleznu izstādes atklāšanu!

Valdis Kaprālis dzimis 1954. gadā Tālajos Austrumos, Amūras apgabalā, uz kurieni 1949. gadā tika izsūtīta viņa ģimene. Atgriežoties dzimtenē, zēnam jau bija četri gadi.

Glezniecība vienmēr ir bijis Valda Kaprāļa aicinājums. Studējot Jelgavā, Lauksaimniecības akadēmijas Mežsaimniecības fakultātē ar ievirzi ainavu arhitektūrā, mākslinieks apmeklēja  Jelgavas mākslas studiju un kursus Mākslas akadēmijā. Pēc LLU beigšanas kopā ar savu skolotāju Hariju Šulcu izveidoja mākslas studiju Cesvainē. Gandrīz 15 gadus bijis Cesvaines domes priekšsēdētājs, kam sekoja darbs Vides aizsardzības fonda direktora amatā.

Nozīmīgākās personālizstādes: Vaijē (Vācija), Kulēnā (Francija), Madonas Mākslas un novadpētniecības muzejā, Agijas Sūnas galerijā, Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzejā, Dabas muzejā, Rīgas domē un Rīgas pilī, Imantas kultūras centrā un Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Savās gleznās Valdis Kaprālis tiecas pēc vispārināta dabas tēla atklāsmes reālistiski tvertos dabas skatos, kopjot tonālās glezniecības principus.

Visus darbus vieno mākslinieka moto: “Pasaulē viss mainās. Nemainās vienīgi cieņa un mīlestība pret savu zemi – Latviju” X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu