Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Vēl 4 svētdienas Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā bērniem, jauniešiem un ģimenēm ir iespēja radīt mākslas darbus auduma apdrukas tehnikā un iepazīt Lielvārdes arhitektūras vēsturi.

Lielvārdes novada un pilsētas vēsture ir sena un daudzveidīga. Būtiska vēstures daļa un liecība ir arhitektūra. Lielvārdē arhitektūras pieminekļi, kas būtu saglabājušies līdz mūsdienām ir ļoti maz, bet dažādos avotos ir atrodama informācija par vēsturiski nozīmīgām būvēm Lielvārdes teritorijā dažādos gadsimtos, sākot ar pirmajām koka apmetnēm, vēlāk mūra celtnēm un pat grandiozām klasicisma stila muižām.

Pasākumu cikls “Arhitektūras mantojums Lielvārdē” sastāv no sešām nodarbībām. Nodarbību mērķis ir uzlabot iedzīvotāju zināšanas par sava novada arhitektūras vēsturi un veicināt iesaistīšanos kultūras mantojuma pētīšanā un popularizēšanā. Vienlaikus attīstot mākslinieciskās prasmes un apgūstot jaunas tehnikas. Projekta noslēgumā visu dalībnieku radītie darbi piedalīsies izstādē. Pēc izstādes visi darbi paliks to autoru īpašumā.

Pasākumu cikla pirmās divas nodarbības veiksmīgi realizētas. Nodarbību laikā dalībnieki iepazinās ar Lielvārdes evaņģēliski luteriskās baznīcas un Dievu kalna apmetnes vēsturi. Iedvesmojoties no senām fotogrāfijām, ilustrācijām un muzeja krājumā esošiem priekšmetiem, katrs dalībnieks radīja savu vīziju par arhitektūras objekta vizuālo tēlu. Šos zīmējumus, pielāgojot auduma apdrukas tehnikas specifikai, izmantoja, lai radītu nelielus tekstila mākslas darbus.

Nodarbību laikā pasākuma dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja apgleznot arī savus līdzi paņemtos T-kreklus, auduma somas, iepirkuma maisiņus, u.c.

Nodarbību grafiks un nodarbību gaitā apskatāmie objekti:

13. augusts, pulksten 11.00 – 17.00, Livonijas pils

27. augusts, pulksten 11.00 – 17.00, Lielvārdes muižas komplekss

10. septembris, pulksten 11.00 – 17.00, Rembates muižas komplekss

24. septembris, pulksten 11.00 – 17.00, Lielvārdes dzelzceļa stacija

Dalība iepriekš jāpiesaka, rakstot This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., vai zvanot 26845152.

Projekts “Pasākumu cikls “Arhitektūras mantojums Lielvārdē”” Nr.LNP/12-10.3/17/1136-G tiek īstenots ar Lielvārdes novada pašvaldības līdzfinansējumu, kas piešķirts pašvaldības 2017. gada kultūras projektu konkursā.
 X