Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Tūrisms

Apturēt slaidrādi

Turpinot iesākto tradīciju godināt novada personības, arī šogad pilsētas svētku ietvaros Rembates parks tapa bagātāks ar skaistu mākslas darbu – Goda krēslu Kārlim Grigulim.

Kārlis Grigulis, kuram 2019. gada 16. februārī būtu 135. gadadiena, bija ne tikai dabas pazinējs, putnu balsu imitators, ornitologs, bērnu grāmatu rakstnieks, bet, kā krēsla atklāšanas svinīgajā pasākumā uzsvēra viņa mazmeita Teiksma Jansone, arī mākslinieks un mūziķis.  

Arī saksofoniste Madara Bartulāne, no sava mūzikas instrumenta izvilinot skanīgus treļļus, rosināja gara acīm ieraudzīt pa taciņu ejošu vīru – sirmiem, pakupliem matiem, atklātu smaidu, gaišu seju,  ar svilpīti pie lūpām, kas palīdz atdarināt visdažādākās putnu balsis.  

Mīlēt dzimtenes dabas skaistumu, prast izzināt, novērot, aizsargāt dabu – šādu novēlējumu mums atstājis Kārlis Grigulis. To savā uzrunā uzsvēra arī novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele un akcentēja bioloģijas skolotāja Daiga Brante. To savā ar lielu mīlestību un pietāti pret Kārli Griguli radītajā mākslas darbā pauž arī vides objekta autors – metālmākslinieks Aldis Lambergs.

Šeit var uzzināt plašāk par Kārļa Griguļa dzīves gaitām - Kārļa Griguļa biogrāfija.

Irēna Arāja,

Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja Galvenā muzeja speciāliste

Foto: Anita Saka 


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu