Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Rīgas plānošanas reģions reģiona pašvaldībās īsteno vērienīgo deinstitucionalizācijas projektu, kura mērķis ir palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu sociālo pakalpojumu pieejamību bērniem ar funkcionāliem traucējumiem vai ārpus ģimenes āprūpes esošajiem bērniem, kā arī sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Lielvārdes novadā deinstitucionalizācijas projekta ietvaros sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus var saņemt 39 bērni ar funkciju traucējumiem un 19 personas ar garīga rakstura traucējumiem. Visas šīs personas ir  projekta mērķa grupa, kas saskaņā ar Veselības un darbspējas ekspertīzes valsts komisijas (turpmāk – VDEĀK) sniegtajiem datiem ir  izvērtētas un saņemt atbilstošos pakalpojumus. Lielvārdes novada pašvaldība, mērķa grupas klientiem sniedz šādus pakalpojumus – fizioterapeita un ergoterapeita konsultācijas, reitterapiju, mūzikas terapijas nodarbības, kā arī  pakalpojumu - Aprūpe mājās. Tiek piedāvāts izmantot arī  sociālās aprūpes pakalpojums “Atelpas brīdis”.

Lai veiksmīgi turpinātu darbu pie pakalpojumu nodrošināšanas, Lielvārdes novada pašvaldība 2020.gada janvārī  sagatavoja noslēdz līgumu ar sadarbības iestādi -Centrālās finanšu līguma aģentūru par  projekta Nr. 9.3.1.1/19/I/023  “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošana” realizēšanu, lai nākotnē  mērķa grupai piedāvātu pakalpojumus  divās infrastruktūras vietās:

  • Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs, Raiņa ielā 5A, Lielvārdē, Lielvārdes novadā;
  • Specializētās darbnīcas izveide personām ar garīga rakstura traucējumiem, “Doktorāts”, Ceriņu iela 2a, Jumpravā, Lielvārdes novads.

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs nodrošinās fizioterapeita un ergoterapeita pakalpojumus bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem. Pakalpojuma centra telpa ir aprīkota speciālistu vajadzībām. Šobrīd tiek veikti visi atbilstošie pasākumi, lai pakalpojuma centru  reģistrētu Sociālo pakalpojumu reģistrā.

Specializētajās darbnīcās pēc projekta ieviešanas, personām ar GRT, tiks nodrošināta praktiska darbošanās, tādejādi, mērķa grupai nodrošinot prasmes veicinošas aktivitātes  un speciālistu atbalstu. Darbnīcā būs pieejami šūšanas pakalpojumi, tiks darinātas rotaļlietas dzīvniekiem, guļvietas, apģērbi mājdzīvniekiem, atstarojošas vestes.Plānota suvenīru ražošana – apdrukātas, izšūtas iepirkuma somas, kurpju somas, tai skaitā kreklu apdruka, priekšauti, spilveni. Plānots apgūt arī aušanas prasmes.

Miralda Ranga,
Attīstības plānošanas un pašvaldības īpašumu pārvaldības nodaļas projekta vadītāja

Anitas Sakas foto

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu