Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Šķiet, vēl tikai pavisam nesen sākām savu darbu, taču interešu izglītības centrā “Lielvārdi” nupat noslēdzies jau piektais mācību gads. Kopš pagājušā gada septembra sākuma mūsu tematiskajās mācību nodarbībās viesojušies vairāk nekā 3000 skolēni no 45 dažādām Latvijas skolām. Tomēr vislielākais prieks ir par vairāk nekā 200 mūsu pašu novada bērniem, kas regulāri apmeklē dažādos “Lielvārdu” interešu izglītības pulciņus. Tehnoloģiju jomā skolēniem pieejami 7 dažādi pulciņi, kurus kopumā vada 4 pedagogi. Savukārt Mārītes Montesori Mājā, kuru atvērām vien aizvadītā gada septembrī, čakli darbojas 8 pedagogi un vairāk nekā puse no pulciņu apmeklētājiem, kas nāk uz Jauno pētnieku, Montesori, angļu valodas, logopēdijas, kā arī Mūzikas un Mākslas terapijas nodarbībām.

Mūsu centra audzēkņi ar panākumiem startējuši dažādos elektronikas novirziena konkursos, iegūstot godalgotas vietas gan “Elektronikas dienā 2017”, gan arī Starptautiskajā Ziemassvētku elektronisko dekoru konkursā. Liels prieks, ka šogad mūsu ierastajiem “Saules Kausa” veterāniem, kas šajā sacensībās piedalās jau piekto gadu pēc kārtas,  ir pievienojušies arī Lielvārdes pamatskolas skolēni, gūstot pirmo pieredzi uz saules enerģijas braucošu auto modelīšu būvēšanā un sacensībās.

Jau otro gadu pēc kārtas “Lielvārdos” rīkojām saplākšņa automašīnu būvēšanas un ātrumbraukšanas sacīkstes “UNIMAT KAUSS”, kurā divas godalgotās vietas ieņēma mūsu novada skolu komandas. Ņemot vērā aktīvo interesi no Latvijas skolām, piesakoties uz šīm sacensībām, paredzam, ka nākamajā gadā “UNIMAT KAUSS 2019” varētu noritēt jau kādā no Lielvārdes novada skolām, lai varētu uzņemt lielāku dalībnieku komandu skaitu.

Ar gandarījumu varam atskatīties arī uz diviem īpašiem mācību nodarbību cikliem, kurus “Lielvārdi” šajā mācību gadā nodrošināja Lielvārdes pamatskolas skolēniem. 1.-3. klašu skolēni iepazina mūsu pasauli "Jauno dabas pētnieku” nodarbībās, savukārt 4. līdz 6. klašu skolēni apguva praktiskās zināšanas un iemaņas jaunā mācību priekšmetā "Dizains un Tehnoloģijas". Šo mācību priekšmetu veidojam ar mērķi skolēnos veicināt izpratni, kā idejas un izejmateriālus pārvērst produktos un pakalpojumos, kādi mums ikdienā ir nepieciešami. Nākamajā mācību gadā “Dizains un Tehnoloģijas” nodarbības nodrošināsim arī Jumpravas pamatskolas skolēniem.

Rosība “Lielvārdos” nerimst arī vasaras mēnešos, jo mazākie zinātkārie bērni arī jūnijā turpina apmeklēt ierastās Mārītes Montesori Mājas nodarbības. Bet jūnija beigās, jūlijā un augustā “Lielvārdos” notiks vasaras nodarbību nedēļas ar vienoto tēmu “Pasaules karuselī”, kurās piedalīties aicinām ikvienu bērnu vecumā no 5 līdz 10 gadiem. Uz tikšanos “Lielvārdos”!

Jānis Lūsis
Interešu izglītības centra “Lielvārdi” vadītājs

Lielvārdes pamatskolas skolēni gatavojas "Dizains un Tehnoloģijas" nodarbībās izgatavoto automodelīšu noslēguma sacensībām.

Bērni Mārītes Montesori Mājā mēģina iegūt miltus no graudiem ar akmens laikmeta cilvēku metodēm.

Jāņa Lūša foto.
 X