Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

No 12. līdz 14. jūnijam viesu namā “Debesu bļoda” jau ceturto reizi notika starptautisks pasākums - sportisko un radošo aktivitāšu dienas "Iespēja 2017" cilvēkiem ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem.

Šogad pasākumā piedalījās cilvēki ar īpašām vajadzībām no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Ukrainas, kopā pulcējot vairāk kā 100 dalībniekus un brīvprātīgos. Lielvārdi pārstāvēja Lielvārdes Sociālā dienas aprūpes centra Atbalsta grupas “Dzīvesprasmes” dalībnieki.

Nometni organizēja Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Skrīveru novadu pašvaldības, dienas centru vadītāji un sociālie darbinieki.

Pirmajā nometnes dienā dalībnieki piedalījās dažādās sporta aktivitātēs. Bija iespēja piedalīties gan jautrās komandu stafetēs, gan ļoti interesantās individuālajās disciplīnās, kur tika pārbaudīta gan pirkstu un roku veiklība, gan izveicība, gan uzmanība, tā, lai visiem būtu aizraujoši un pa spēkam.  Neskatoties uz to, ka laikapstākļi šajā dienā mūs nelutināja - pasākuma dalībnieki bija enerģijas pilni, smaidīgi un patiesi laimīgi! Daudz jauku emociju radīja Robežsardzes dienesta suņu  paraugdemonstrējumi, katrs gribēja nofotografēties ar tik paklausīgiem un uzticīgiem draugiem.

Īpašu pārsteigumu visiem sagādāja, negaidīta ciemiņa ierašanās. Paldies Kristapam Dārgais – basketbolistam un Latvijas labākajam dankerim, kurš savā saspringtajā ikdienā atrada laiku un vēlmi mūs apciemot!

Pēc sportisko aktivitāšu dienas apbalvošanas, mūs sagaidīja vēl kāds pārsteigums - pie mums viesojās “Ogres Danču klubs”, kura dalībnieki ieveda mūs azartiskā deju pasaulē! Lēnākas un straujākas, latviešu un cittautu dejas mijās viena ar otru. Laiks paskrēja nemanot! Bijām iesiluši, smaidīgi un laimīgi par kopā pavadīto laiku!

Pirmās dienas vakars noslēdzās ar lielisku ballīti un dejām!

Otrā diena bija veltīta radošajām aktivitātēm. Visi IE[SPĒJAS] dalībnieki varēja darboties trīs dažādās meistarklasēs. Kustību un teātra meistarklasē, ko vadīja mūsu kolēģis, Ukrainas Nacionālā teātra savienības biedrs, režisors Vitālijs Ļubota. Mūzikas meistarklase notika Ogres DC “Saime” vadītāja Jurija Lanavoja virsvadībā. Bet par Deju meistarklasi parūpējās pozitīvisma piestarots cilvēks, deju skolotāja – Inga Biukšāne.

Meistarklašu vadītāji kopā ar pasākuma dalībniekiem gatavoja priekšnesumus, ar kuriem IE[SPĒJAS] noslēguma koncertā priecēt vienam otru.

Šajā dienā tapa trīs lieliskas latviešu tautas oriģināldejas, dalībnieki iestudēja un dejoja ar tādu lepnumu un prieku, sajūtas kā savos mazajos Dziesmu svētkos. Un kā jau ierasts, dalībnieki paši sacerēja IE[SPĒJAS] kopdziesmu – “Visi kopā Debesu Bļodā”. Bet kopā ar režisoru Vitāliju, atkal un atkal apliecināja to, ka mīlestība spēj darīt brīnumus!

Vakarā ciemos pie mums bija atbraukušas Ogres Tehnikuma audzēknes un viņu skolotāja. Meitenes parādīja mums savus modelētos un pašdarinātos tērpus. Mums bija iespēja redzēt trīs interesantas oriģinālkolekcijas sveču izgaismotā Modes skatē.

Vēl viens lielisks pārsteigums šajā vakarā bija “Trio Mediante” uzstāšanās. Solistes Zanes Jankunas skanīgā un maigā balss akordeona pavadījumā ieveda mūs visus pārdomu un sajūtu varā!

Un vakara izskaņā …. salūts! Krāšņs un dzirkstošs - gluži kā mēs paši!

Pasākuma pēdējā dienā, 14.jūnijā, viesi no Baltkrievijas, Ukrainas un Lietuvas, kā arī kolēģi no Ogres DC “Saime”, Ikšķiles un Skrīveru dienas centriem, apmeklēja Ikšķiles novada pašvaldību un tikās ar priekšsēdētāju Induli Trapiņu. Draudzīgā gaisotnē tika pārrunāts aizvadītais pasākums, kā arī turpmākās sadarbības iespējas.

Bet pasākuma dalībniekiem bija iespēja fotografēties īpašā foto stūrītī, kuru jau otro gadu mums dāvināja “Skolu Foto” lieliskie fotogrāfi. Varēja tikt pie sava portreta DC “Saime” dalībnieka Ziedoņa Romāna izpildījumā. Kā arī priecāties par lieliem un krāsainiem ziepju burbuļiem, kurus mums uzdāvināja “Mārtiņa Burbuļi”. Un beigās koncerts par prieku sev un mūsu ciemiņiem. Dziedājām, dejojām, rādījām teatrālu priekšnesumu, tas viss no sirds un ar lielu mīlestības devu.

Centienus socializēt cilvēkus ar īpašām vajadzībām un radīt citiem svētkus, atbalsta ne tikai pašvaldības, bet arī uzņēmēji. Paldies Lielvārdes novada pašvaldībai un mūsu vietējiem uzņēmējiem - SIA “Māris@Co”, SIA “Veina plus”, SIA “Zirafette” (Vaniļas debesis), SIA“Lūšu drava”, kā arī visiem citiem SIA “1 NET”, personīgi Jānim Kravalim, Ogres Rotari Klubam un Edmundam Peslakam, Skrīveru pārtikas kombinātam, biedrībai “Jāzepa Fonds”, SIA „Fazer Latvija”, „Lux Virdia” u.c.

Paldies visiem brīvprātīgajiem jauniešiem par palīdzību un jauko attieksmi, īpaši lielvārdiešiem – Beatei, Diānai, Samantai, Ievai, Elvim!

Tiekamies nākamgad!

Lielvārdes Sociālā dienas aprūpes centra vadītāja Vita Saleniece – Šmaukstele

Autores foto.
 X