Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

2017.gada 25.septembrī ir noslēdzies Lielvārdes novada pašvaldības īstenotais projekts „Apstādījumu atjaunošana Rembates parkā”.

Projekta mērķis ir Rembates parka ainaviskās un dendroloģiskās vides saglabāšana, ierīkojot kokaugu un košumkrūmu apstādījumus, lai bagātinātu parka ainavu un pilnveidotu augu sortimentu.

Septembra mēnesī Lielvārdes novada pašvaldības speciālisti pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas ainavu arhitektes un daiļdārznieces vadībā piedalījās apstādījumu ierīkošanas pasākumā, kura mērķis bija izglītot vietējo sabiedrību par reģionam piemērotu stādu izvēli un pareizu izvietošanu ainavā, to kopšanas īpatnībām.

Galvenās aktivitātes: projekta ietvaros Rembates parkā veikta košumkrūmu apstādījumu un jaunu kokaugu stādījumu un soliteraugu dobju ierīkošana, akcentējot un iezīmējot parka ainavu un ieviešot augu sortimenta dažādību.

Parka apstādījumu atjaunošanā izmantoti Latvijas apstākļiem atbilstoši, ģenētiski un fizioloģiski Vidzemes reģionam piemēroti koku un krūmu stādi – Japānas spireja (šķirnes „Gold Mound”, „Firelight”, „Candlelight”, „Albiflora”), pelēkā spireja „Grefsheim”, skarainā hortenzija „Grandiflora”, parastā klinšrozīte „Abbotswood”, rievainā roze „Sniedze”, iegrieztā stefanandra „Crispa”, lielā fotergila un Lemuāna filadelfs.

Projekts tiek īstenots Latvijas Pašvaldību savienības projekta „Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” un Meža dienu ietvaros, lai sakoptu vēsturiskos parkus, atjaunotu apstādījumus, gatavojoties Latvijas simtgadei.

Projektu „Apstādījumu atjaunošana Rembates parkā” finansē Meža attīstības fonds un Lielvārdes novada pašvaldība. Parka apstādījumu atjaunošana Rembates parkā turpināsies arī nākamajā gadā, tam paredzot finansējumu Lielvārdes novada pašvaldības budžetā.

Projekta kontaktpersona: Lielvārdes novada pašvaldības Administrācijas Attīstības plānošanas un projektu vadīšanas nodaļas vadītāja Airita Brenča

Kontaktinformācija: tālr. 65053748

     

*Rembates parks ir valsts nozīmes aizsargājams dabas objekts. Visi parka atjaunošanas un labiekārtošanas darbi tiek veikti, ievērojot Dabas aizsardzības pārvaldes atzinumā par Rembates parka metu minētos ieteikumus.
 X