Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

2017. gada augustā Jumpravas internātpamatskolā ir atklāta multisensorā istaba. Sensorā istaba tika izveidota, lai visi skolas bērni varētu ar krāsu, taustes un skaņu palīdzību attīstīt sajūtas, domāšanu un runu. Sensorajā istabā tiek veicināta psihoemocionālās spriedzes mazināšana, muskulatūras atslābināšanās un relaksācija. Vienlaicīgi istaba ir paredzēta arī mentālai stimulācijai – atlasītais aprīkojums rosina bērnu uztveres un maņu reakciju un harmoniju. Vairāku maņu stimulācija ir paredzēta diviem mērķiem: veicināt intelektuālo (mentālo) darbību un veicināt relaksāciju. 

Sensorā istaba ir aprīkota ar mūsdienīgam ierīcēm – krāsu disku projektoru un  audio sistēmu.

Istabā atrodas ūdens gaismas - gaisa burbuļu kolonna, kas iekrāsojas dažādās krāsās; ir optiskās LED gaismas šķiedru kūlis un LED gaismas šķiedru aizkars, kuri mirdz dažādos toņos un ir veidoti tā, lai būtu droši ņemšanai rokās. Zvaigžņotas debess iespaidu rada gan īpašs aizkars, gan projekcijas uz sienas.

Ieejot telpā, ir neparasta noskaņa, kas bērnam liek justies īpaši. Bērns var izvēlēties, ko labāk darīt – pētīt, taustīt, skatīties, klausīties vai vienkārši atpūsties.

Skolā ir ierīkots pacēlājs, lai atvieglotu pārvietošanos uz 2. stāvu izglītojamiem ar kustību traucējumiem.

Direktores vietniece mācību jomā Sandra Roga
 X