Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārde

Atsaucoties Kaibalas iedzīvotāju aicinājumam par kaibaliešiem aktuālu jautājumu izskatīšanu, 1. jūnijā uz sarunu tikās Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, izpilddirektore Inga Reķe un Kaibalas iedzīvotāju pārstāvji - Ingrīda Liepiņa un Miervaldis Ozoliņš. Divu stundu ilgajā sarunā pašvaldības vadītāji un Kaibalas iedzīvotāji pārrunāja Kaibalas ciema aktuālākās problēmas un meklēja piemērotākos risinājumus to novēršanai.

Kā pirmo un būtiskāko, Kaibalas iedzīvotāji (atbraucēji) minēja veloceliņa līdz Kaibalai izbūves nepieciešamību, jo šobrīd, lai pārvietotos ar velosipēdu vai kājām, posmā no kapu līcīša līdz Kaibalai, nākas izmantot šoseju Rīga – Daugavpils, kas intensīvās auto satiksmes un divu tiltu sašaurinājuma posmu dēļ, ir visai bīstams.

Kā otrs būtiskākais ierosinājums tika minēts ceļa infrastruktūras uzlabojums, kas paredzētu drošu nogriešanos uz Kaibalu no Rīga – Daugavpils šosejas. Nobraukšanas josla ir būtiska tādēļ, ka taisnajā ceļa posmā, kurā šis manevrs veicams, autobraucēji pārvietojas ar lielu ātrumu un nogriešanās ikreiz veicina bīstamas situācijas izveidošanos.

Sarunā Kaibalas iedzīvotāji ieskicēja situācijas, kurās iedzīvotāji nonāk tādos brīžos, kuros nepieciešama medicīniskā aprūpe, medikamenti vai vienkārši veikals, kura Kaibalā nav. Šobrīd kādu daļu rūpju savas cilvēkmīlestības dēļ, uzņēmies bijušais Kaibalas pamatskolas direktors, Goda Lielvārdietis, Miervaldis Ozoliņš, taču tas neizslēdz to, ka ciematam nepieciešams savs vadītājs, kurš tur rūpi par Kaibalā notiekošo.

Pēc Pašvaldībā esošās informācijas, Kaibalā dzīvo aptuveni 900 iedzīvotāju. Tas ir pietiekošs iemesls, lai Kaibalā izveidotu Sabiedrisko, kultūras un sporta dzīves centru, par kuru lieliski kalpotu Kaibalas pamatskola. Pašvaldība, gatavojoties sarunai ar Kaibalas iedzīvotājiem, prezentēja jau 2018. gadā Attīstības nodaļas speciālistu sagatavoto prezentāciju par bijušās Kaibalas pamatskolas izmantošanas iespējām vietējā Sabiedriskā centra izveidei.  Arī Ingrīda Liepiņa saredz, ka nākotnē šī ēka varētu kalpot gan kā dažādu radošo darbnīcu vai sporta un izglītojošu pasākumu norises vieta, gan kā grāmatu apmaiņas punkts. Pēc Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) atzinuma, ēka šobrīd nav izmantojama un Pašvaldības Investīciju plānā šim mērķim paredzētais finansējums bija jānovirza izglītības un kultūras iestāžu BVKB konstatēto nepilnību novēršanai. Taču 2015. gadā Kaibalas skolas rekonstruētā sporta zāles daļa, kura ir salīdzinoši labā stāvoklī, iespējams, būtu izmantojama jau tuvākajā laikā, tāpēc Pašvaldība meklēs veidus, kā atbalstīt iedzīvotāju intereses.

Jāpiebilst, ka šajos gados tika izskatīti dažādi Kaibalas skolas ēkas un tās teritorijas izmantošanas mērķi. Tā 2019. gadā, kad Lielvārdes novadā viesojās Aizsardzības ministrs Artis Pabriks, apmeklējot Kaibalas pamatskolu, izteica pieņēmumu, ka skola varētu tikt izmantota jaunsardzes mācībām.

Veloceliņa būve ir jautājums, kuram Lielvārdes novada pašvaldība ir pieskārusies vairākkārt.  2018. gadā tika veikti aptuvenie aprēķini, kas paredzēja aptuveni viena miljona investīcijas celiņa izbūvē. Dažādu būtisku šķēršļu, tostarp drīzās Administratīvi teritoriālās reformas dēļ, būtiski ierobežo kredīta ņemšanu Valsts asē, realizācija netika uzsākta, taču, ņemot vērā nopietnos drošības apsvērumus, kopīgiem spēkiem centīsimies pievērst Satiksmes ministrijas un AS “Latvijas Valsts ceļi” uzmanību gan iepriekšminētajām vajadzībām, gan arī gājēju pāreju izveidošanai un ceļa apgaismojuma laternu uzstādīšanai. Sarunas gaitā tika pārrunāta dažādu projektu finansējumu piesaistes iespēja šī mērķa realizēšanai.

Domes priekšsēdētāja Santa Ločmele izteica gatavību tuvākajā Ogres un apkārtējo novadu pašvaldību vadītāju sanāksmē, kurā apspriedīs drīzās Administratīvi teritoriālās reformas jautājumus, informēt arī par šo Kaibalai un Lielvārdei tik būtisko jautājumu.

Ņemot vērā to, ka Lielvārdes pagasta Kaibalas ciemā nav pagasta pārvaldes vadītāja, taču pašvaldībai ir būtiski savlaicīgi un regulāri apzināt un strādāt pie kaibaliešiem būtisku jautājumu risināšanas, pašvaldības vadītāji turpmāk sazināsies ar aktīvajiem Kaibalas iedzīvotājiem! Šādas tikšanās un iedzīvotāju viedokļu uzklausīšana ir ļoti būtiska lēmumu pieņemšanā, tādēļ tās tiks turpinātas arī turpmāk!

Ingrīda Liepiņa par tikšanos: “Mēs ar Miervaldi, Kaibalas karoga nesēji, priecājamies, ka saruna notikusi pozitīvā gaisotnē un, jādomā, ievirzījusies labā un auglīgā gultnē. Sarunas iznākumu uztveram cerīgi, lai gan pagaidām viss vēl ir runas līmenī, taču jūtamies pārliecināti, ka darbība sekos. Priecājos par ieinteresēto vadības attieksmi, tas mums vieš lielas cerības, ka vadība palīdzēs jautājumos, kas saistīti ar griešanos Satiksmes ministrijā un AS “Latvijas valsts ceļi”. Katrā ziņā, mēs turēsim roku uz pulsa, lai par mums neaizmirst!”

Atgādinām, ka Lielvārdes novada pašvaldības vadītāji regulāri rīko tikšanos ar pagastu iedzīvotājiem, lai apspriestu būtiskus jautājumus, tāpēc novadnieki tiek aicināti piedalīties un izteikt savus ierosinājumus, lai mēs visi kopā veidotu savu novadu par skaistu, sakoptu un patīkamu dzīves vietu!

Anita Saka
Informācijas līdzekļu redaktore

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu