Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Augusta sākumā Kuldīgā, Pelčos tika rīkota starptautiskā jauno mediju nometne ‘’Young media sharks’’, kuru organizē organiācija ‘’Avantis’’ ar sadarbības partneriem. Katru gadu nometnē piedalās 50 radoši jaunieši no visas Baltijas, kurus interesē un aizrauj mediju pasaule.  Arī mūsu Lielvārdes novada Jauniešu domes vadītāja  Lāsma Ločmele izturēja atlasi un piedalījās nometnē.

Lāsmas stāsts par piedzīvoto nometnē.

"Savu nākotni vēlos saistīt ar medijiem, tāpēc šī gada ‘’Young media sharks’’ nometnē nolēmu piedalīties arī es! Lai gūtu iespēju piedalīties nometnē, vispirms ir jāiesniedz radošais uzdevums, pēc kura notiek izvērtēšana un tiek izvēlēti 50 radošākie jaunieši, kuri dosies uz nometni. Iesniedzot savu radošo darbu, ieguvu ceļazīmi uz Kuldīgu, un jau pēc nedēļas biju ceļā uz nometni.

Nometne bija iespaidiem un notikumiem bagāta! Nedēļas garumā norisinājās dažādas lekcijas, kuras pasniedza Latvijā un arī ārzemēs veiksmīgas un pazīstamas mediju personības jeb eksperti. Piemēram, nometnes pirmajā vakarā baudījām Madaras Dišleres filmu ‘’Paradīze 89’’ un pēc tam klausījāmies lekciju par režiju Madaras vadībā. Lekcijas vadīja arī tādas personības kā radio ētera personība Toms Grēviņš, karikatūrists Gatis Šļūka, filmas ‘’Kriminālās ekselences fonds’’ veidotāji, un īpašs viesis bija atmodas laika žurnālists un politiķis Dainis Īvāns. Vienas no interesantākajām lekcijām pasniedza reklāmas aģentūras producents no ASV un Somijas lielākā jauniešu medija ‘’Kioski’’ īpašnieks.

Darbojāmies arī praktiski – veidojām biznesa plānu mediju produktam un reklāmas rullīti. Divu dienu garumā Kuldīgā norisinājās filmēšana un producēšana, vēlāk materiāls tika montēts un nometnes beigās prezentēts lektoriem. Tika veidota atgriezeniskā saite - ieguvām daudz uzslavu, kā arī ieteikumu. Viens no iemesliem, kāpēc piedalījos nometnē, bija iegūt domubiedrus un jaunus kontaktus, kas pavērtu dažādas iespējas nākotnē. Satiekot un iepazīstot vēl 49 radošus, talantīgus un unikālus jauniešus, kopā ne tikai labi pavadījām laiku un iedvesmojāmies viens no otra, bet arī izveidojām kontaktus tālākai sadarbībai. Arī organizācija ‘’Avantis’’ piedāvā tālāko sadarbību kopējos projektos.

Lai arī nometnes grafiks bija ārkārtīgi piepildīts un bieži vien nogurums ņēma virsroku, ‘’Young media sharks’’ bija lieliska vieta, kur izpausties talantos un interesēs, dalīties pieredzē un gūt zināšanas. Arī filmēšanas process bija piedzīvojumiem bagāts - darbs ar medijiem nekad nav garlaicīgs! Šo un vēl daudzu citu iemeslu dēļ varu teikt, ka šis bija viens no fantastiskākajiem vasaras piedzīvojumiem, kas lika neapstāties un turpināt iesākto. Nometne bija atspēriena punkts un atslēga uz daudzām, vēl neatvērtām, durvīm.

Jaunieši, ja jūs interesē mediji un ir vēlme iegūt papildus pieredzi lieliskā vasaras nometnē – noteikti izmantojiet šo iespēju! Seko līdzi jaunākajai informācijai un piesakies 2019. gada ‘’Young media sharks’’ nometnei!"

 X