Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Ziedošajā 19. maija vakarā folkloras kopa “Josta” piedzīvoja ko īpašu - mums bija iespēja iesaistīties jaunas tradīcijas tapšanā. Cēsīs tika ieskandināts un aizvadīts spēkpilns, iedvesmojošs un sirsnīgs pasākums – Pirmā Tautasdziesmu nakts.

To organizēja Cēsu Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar idejas autori Dainu Vanagu un biedrību “Ziemupīte”. Pasākuma mērķis bija parādīt, cik dažādas ir tautasdziesmas un to uztvere mūsdienās.

Pirmajā Latvijas Tautasdziesmu naktī skanēja tautasdziesmas no tradicionāla dziedājuma līdz post-folklorai, bija klausīšanās un sadziedāšanās.

Vakara gaitā koncerti notika pamīšus uz divām skatuvēm – Cēsu pils pagalmā un Cēsu Vecajā alus brūzī. Uzstājās dažādas grupas un mākslinieki, kā „Iļģi”, „Vilki”, „Saucējas”, „Pērkonvīri”, „Rāmi Riti”, Inese Kozuliņa, Aleksandra Špicberga un citi.

Folkloras kopai “Josta” tika gods atklāt šo pasākumu. Mēs sniedzām pusstundu garu koncertu ar Lielvārdes puses dziesmām – no senās rotāšanas līdz pat ziņģēm. Savas uzstāšanās noslēgumā “Jostas” kapella nospēlēja dažus dančus, iesaistot Cēsu jauniešu deju kolektīvu, kas dancošanā aizrāva līdzi arī skatītājus.

Šī bija lieliska iespēja būt kopā visiem tautasdziesmas mīļotājiem, - klausīties, izdejoties, dziedāt līdzi.  Ikvienam bija iespēja kuplināt sadziedāšanos, nākot ar savu tautasdziesmu.

Ilze Vecmane, folkloras kopas „Josta” vadītāja

Normunda Kažoka foto - sirsnīgs paldies fotogrāfam par atsaucību!
 X