Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Sagaidot Ziemassvētkus, Lielvārdē, Lāčplēša laukumā, 20.decembrī norisinājās Dūraiņu svētki un Ziemassvētku tirdziņš.

Tā jau ir tradīcija, ka Lielvārdes Attīstības fonda rosināti, iedzīvotāji jau krietnu laiku pirms Ziemassvētkiem nes bērniem cimdiņus, šalles, cepurītes, kas Dūraiņu svētkos atrod jaunus īpašniekus, kuriem bez šiem cimdiņiem sals rokas.

Sākoties tirdziņam, savu dāvinājumu atnesa arī  kaibaliete Zinta Berševica. Oriģinālos cimdiņus, kuriem novelkama pirkstu daļa, adījusi viņas meita. Ziemassvētki ir laiks, kad vēlamies cits citu iepriecināt, un Lielvārdes novada iedzīvotāji katru gadu piedalās šajā akcijā.

Tirgotāji uz Lielvārdi bija ieradušies no malu malām, bet visvairāk, protams, bija pārstāvēti vietējie uzņēmēji un mājražotāji. 

Valdis Purvinskis, Lēdmanes pagasta zemnieku saimniecības "Bricēni" īpašnieks,  atklāj, ka šoreiz plašākā klāstā atvedis uz tirgu saldos gardumus, nekā ikdienā ierasto maizi, jo tuvojas taču svētki un katrs vēlas uz galda kādu kārumu.

"Ziemassvētki nav iedomājami bez piparkūkām," saka no kaimiņu – Ķeguma – novada Rembates pagasta saimniecības "Ziedkalni" atbraukušais saimnieks Andris Zadaus. "Uz Ziemassvētku laiku tiek saceptas simtiem piparkūku. Galvenā cepēja ir kundze Ināra, es piepalīdzu pie mīklas mīcīšanas. Pilnā sparā tirgojam pa visu Latviju. Šodien kundze Ināra ir Ogrē Ziemassvētku tirgū, es – Lielvārdē."

Z/s "Uplejas" no Lēdmanes pagasta un Zelmas maiznīca no Lielvārdes pagasta apvienojušies zem viena jumta un savu tirdzniecības vietu nosaukuši "Siermaizīte Lielvārdē".

"Upleju" saimniece Dzintra Bunne, kura savā saimniecībā ražo gardumus no piena, iepriecināja pircējus ar dažādiem sieriem, kuri gatavoti ar ķimenēm, sieramoliņu, papriku un čilli. Par godu Ziemassvētkiem tapis īpašais Ziemassvētku saldais siers. Kā atklāja Dzintra, tas tiek gatavots tikai vienreiz gadā, par ko liecina arī nosaukums.

Lielvārdieši prot novērtēt veselīgas un garšīgas maizītes vērtību. "Sēklu maize jau izpirkta. Tik vien palicis, kā pagaršot. Vēl ir rupjmaize un saldskābmaize, arī ūdenskliņģeri. Re, arī viens putniņš, kurš sēž un sargā kliņģerus," stāsta Zelmas maiznīcas saimniece Ligita Lastmane. "Ja tirgū kāds nav paspējis nopirkt, var braukt pie mums un izcept paši. Ja būs apmeklētāju interese, strādāsim arī brīvdienās," piebilst Juris Lastmanis.

Tirgotāji un pircēji varēja cienāties ar pelēkajiem zirņiem un siltu tēju, ko bija sagādājusi Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrība. Apmeklētājus ar dziesmām iepriecināja Lielvārdes novada Kultūras centra bērnu vokālā studija "Mikauši", rūķu lomās iejutās brīvprātīgie jaunieši.

Ziemassvētku tirdziņu organizēja Lielvārdes novada Kultūras centrs sadarbībā ar Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrību.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu