Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

“Mikauši” ir vadītāju Baibas un Antonija Kleperu dibināts un izlolots bērnu vokālais ansamblis, kurā savas balsis attīstījuši daudzi lielvārdieši. Kādreiz mazie Mikaušu dalībnieki nu jau lieli būdami, arī tagad saviem bērniem novēl dziesmoto ceļu Mikaušos. Tā mūsu lielvārdieši aug dziedātgriboši un varoši, to pierāda nesaskaitāmie koncerti, konkursi, festivāli, kuros kolektīvs ar izciliem rezultātiem piedalījies visu šo 40 gadu garumā. Komponisti Mikaušiem ir veltījuši mūziklus, pat operas, bet 30. gadu jubilejas koncerta norisē piedalījās un Mikaušus sveica arī maestro Raimonds Pauls. Pateicoties Mikaušiem, Lielvārdes vārds ir godam nests gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Ne velti rakstā par Mikaušu 35 gadu jubileju atrodu ierakstu: “Kvalitatīvs, profesionāls un intuitīvi smalks ir „Mikaušu” vadītājas Baibas Kleperes un koncertmeistara Antonija Klepera ieguldītais darbs studijas tapšanā un izaugsmē. Baibas un Antonija sadarbību un rosību varam salīdzināt ar pavasarī čalojošu strautiņu, kurš traucas arvien uz priekšu jauniem izaicinājumiem.”

Šajā laikā, kad ierobežotas kultūras dzīves norises un ierasto koncertu kārtību izjauc pulcēšanās ierobežojumi, Mikauši neapstājas izaicinājumu priekšā. Lielvārdiešiem, kā arī skatītājiem un klausītājiem visā pasaulē īsi pirms Ziemassvētkiem Mikauši sagatavojuši 40 gadu jubilejas koncertu, kas ir 8. jubilejas koncerts Mikaušu pastāvēšanas vēsturē. Šis izaicinājums – sagatavot koncertu virtuāli, nācis ar savām gaišajām pusēm – koncertu organiski papildina stāsts fotogrāfijās, kurās atspoguļoti 40 ar Mikaušiem pavadītie gadi, kā arī Mikaušu dalībnieku un sveicēju videosveicieni. Koncertā varam nokausīties Mikausēnu sagatavotos muzikālos priekšnesumus, ar kuriem jaunie mūziķi startējuši Latvijas bērnu un jauniešu jauno vokālistu konkursā “Gaismas dziesmas Kandavā 2020” iegūstot ievērojamus panākumus. “Īpaši priecīga izvērtās gada nogale, kad uzzinājām decembrī notikušā dziedāšanas konkursa  rezultātus - lielajā konkurencē tika izcīnītas vairākas godalgotas vietas, savukārt,  Baiba Klepere ieguva titulu “Labākais pedagogs””, teic Iveta Siliņa. Viarāk par konkursu šeit.

Mikaušus raksturo ne tikai spožs dziedājums un košie tērpi, uzstāšanās vienmēr ir priekšnesums – dziedātāju personības izceļošs tēlojums, dziesmas vārdus pasvītrojošu kustību un dinamikas kopums, mazo dziedātāju atdeve un nopietnība. Varbūt tur sava loma ir arī ansambļa talismanam – teiksmainajam Mikausim?

Mums – Lielvārdes novada Kultūras centram “Mikauši” ir bērnu skanīgās balsis un čalas, kas piepilda kultūras centra telpas, neskaitāmas mūzikas un darba piepildītas nodarbības, tā ir emocijām pārpilna un radoša koncertdzīve. Skolotāju Baibas un Antonija degsme, gudrība, aizrautība un strādātprieks. Īpašs talants mācīt ne tikai izprast mūziku, bet arī pasniegt un dāvāt to tālāk pasaulei. Mikauši ir mūsu zīmols, kas ietver darba mīlestību, kvalitāti un īpašu sirsnību.Tam visam, kas ir veidots un uzkrāts 40 gadu garumā, tam noteikti jāturpinās! Novēlu TURPINĀJUMU - muzikāliem pārsteigumiem bagātu, atkalredzēšanās prieka pilnu, radošu un ražīgu nākamo desmitgadi”, teic Lielvārdes novada kultūras centra vadītāja Iveta Siliņa.


Sagatavoja Anita Saka,
Informācijas līdzekļu redaktore

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu