Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls pieņēma lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas Valsts labā piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku ilggadējo motosportistu un motosporta treneri – lielvārdieti Ivaru Blumfeldu.

Ivars BLUMFELDS – dzimis 1945.gada 28.maijā, nodarbojās ar motosportu – motokrosu, motošoseju un skijoringu no 1967.gada līdz 1992.gadam.

Ivars Blumfelds ir pieckārtējs Latvijas čempions motošosejā un skijoringā (1969.g., 1974.g., 1976.g., 1978.g, un 1983.g.), trīskārtējs Baltijas čempions motošosejā (1970., 1976. un 1978.g.) un divkārtējs PSRS čempions 1974. un 1979.g.; PSRS sporta meistars motošosejā un LPSR sporta meistars skijoringā.

Ilgus gadus viņš vadīja kolhoza „Lāčplēsis” motoklubu un darbojās kā treneris. 1978.gadā kolhozā „Lāčplēsis” Ivars Blumfelds sāka strādāt par automehāniķi un viņa vadībā sāka darboties motosporta sekcija. Divdesmit gadu laikā pie I.Blumfelda trenējušies vairāk nekā 200 Lielvārdes zēnu. Klubs „Lāčplēsis” ne vien vienu reizi izcīnīja godalgotas vietas komandu čempionātos kā motošosejā, tā arī skijoringā. Gūtas neskaitāmas pirmās vietas republikas sacensībās, vairāk nekā 20 jauno sportistu izcīnījuši uzvaras Vissavienības trasēs.

Ivara Blumfelda audzēkņi ir izcīnījuši godalgotas vietas Latvijas un Baltijas individuālajos čempionātos. Kā treneris viņš izaudzināja trīs PSRS čempionus motošosejā, kuri startēja arī PSRS izlases satāvā – Andri Delviņu, Alvi Priedīti un dēlu Ivo Blumfeldu.

Ivo Blumfelds: „Tēvs manī ieguldīja ļoti daudz sava brīvā laika. Viņš man ir devis milzīgu azartu un gribu sportot. Sportā galvenā ir uzvara, tāpēc mans tēvs manī ieaudzināja neatlaidību, cīņas sparu un milzīgu motivāciju. Ar lielu darbu var sasniegt lielus mērķus. Paldies manam tēvam par to. Lai viņam stipra veselība un nerimst interese par jaunās paaudzes centieniem sportā!”.

Augstāko valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonija notika 18.novembrī Rīgas pilī.

Rakstā izmantota informācija no:

www.motovesture.lv

grāmatas „Lielvārde laiku lokos”, 1999
 X