Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             
 • No 2019.gada 1. janvāra Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām
  personām atbalstu papildus varēs saņemt ne tikai trūcīgas un krīzes situācijā nonākušas personas vai ģimenes, bet arī maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 242 eiro, līdzšinējo 188 eiro vietā.
 • Turpmāk visas personas, kas norādītas atbilstošajās izziņās, kuras izsniedz Lielvārdes novada Sociālais dienests, var saņemt ne tikai pārtikas, bet arī higiēnas un saimniecības preces, kolīdz šim varēja saņemt tikai bērni vecumā līdz 18 gadiem.
 • Ģimenes ar bērniem līdz 12 mēnešu vecumam var izvēlēties vienu no
  higiēnas maziem bērniem preču pakām - BH1 (autiņbiksītes no 5 – 9 kg) vai BH2 (autiņbiksītes no7 – 18 kg) paku, t.i.,  to paku, kuru autiņbiksīšu izmērs der labāk.
 • Ja personai vai ģimenei maznodrošinātā statuss noteikts pirms 2019. gada 1. janvāra un ir spēkā uz 1. janvāri, tai atkārtoti ir jāvēršas sociālajā dienestā, lai saņemtu izziņu ar atzīmi par atbilstību Fonda atbalsta saņemšanas nosacījumiem. Šajā gadījumā nav jāveic atkārtota ienākumu izvērtēšana, tiek saglabāts arī iepriekš noteiktais izziņas termiņš. Un tās personas, kuras jau ir saņēmušas visas pārtikas pakas un kuru izziņa vēl ir derīga, var izņemt arī higiēnas pakas.

UZMANĪBU!

Lielvārdes novada trūcīgas vai maznodrošinātas personas un ģimenes arī šogad tiek aicinātas izmantot šo palīdzības iespēju saņemt atbalsta pakas līdzšinējā kārtībā Eiropas Atbalsta Fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros Lielvārdes novadā - Lielvārdē, Jumpravā un Lēdmanē. Trūcīgām, maznodrošinātām vai ārkārtas, krīzes situācijā nonākušām personām vai ģimenēm ir iespēja saņemt pārtikas pakas (pienākas visām trūcīgām personām, katram ģimenes loceklim 2 pakas – izziņa uz 3 mēnešiem), higiēnas un saimniecības preču komplektus (pienākas visām trūcīgām personām 1 paka – izziņa uz 3 mēnešiem), individuālo mācību piederumu pakas (pienākas visām trūcīgām ģimenēm ar bērniem vecumā 5-16 gadi, katram bērnam 1 paka 1 reizi gadā), papildus pārtikas pakas mazuļiem (pienākas, ja ģimenē ir mazulis 7– 24 mēneši, 2 pakas katram mazulim – izziņa uz 3 mēnešiem), papildus higiēnas pakas mazuļiem (pienākas, ja ģimenē ir mazulis 0 - 24 mēneši, katram mazulim 1 paka – izziņa uz 3 mēnešiem).       

Izziņu par trūcīgas personas statusu (vidējie ienākumi uz 1 cilvēku ģimenē nepārsniedz 128,06 eiro pēdējo 3 mēnešu laikā), maznodrošinātas personas vai ģimenes (vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 242 eiro, līdzšinējo 188 eiro vietā) vai ārkārtas, krīzes situāciju piešķir Sociālais dienests (katru izvērtē individuāli).

Palīdzības pakās ir ikdienā cilvēka pamatvajadzībām nepieciešamais: pārtika (piena pulveris, makaroni, milti, dažādi putraimi, cukurs, eļļa, gaļas konservi u.c.), saimniecības un higiēnas preces (ziepes, šampūns, zobu pasta, zobu birste, veļas mazgājamais līdzeklis, trauku mazgājamais līdzeklis), mācību piederumi (klades, burtnīcas, krāsas, līme, zīmuļi u.c.), mazuļu pārtikas pakas (augļu, dārzeņu biezenis, putras, sausiņi), mazuļu higiēnas pakas (autiņbiksītes, mitrās salvetes, bērnu šampūns, bērnu ziepes u.c.).

Persona ar izziņu par trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu var saņemt atbalsta komplektus jebkurā (sev izdevīgākajā) izdales vietā Latvijā. Tātad pakas saņemšana nav piesaistīta vietai, kur persona deklarējusies.

Lielvārdes novadā atbalsta pakas var saņemt sekojošās atbalsta komplektu izdales vietās:

 • Lielvārdes novada Sociālais dienas aprūpes centrs, Ausekļa iela 3, Lielvārde. Tālrunis informācijai 65053895.
 • Lielvārdes novada Sociālais dienests Jumpravas pagastā - Daugavas iela 6, Jumprava, Lielvārdes novads, LV-5022. Tālrunis informācijai 6
 • Lielvārdes novada Sociālais dienests Lēdmanes pagastā - "Pagastmāja", Lēdmanes pagasts, Lielvārdes novads, LV-5011. Tālrunis informācijai

 Vairāk informācijas par atbalsta pakām var saņemt pa tālruni 65053895 un informāciju par trūcīgā statusa iegūšanu pa tālruņiem Lielvārdē: 26410906, 65020837, 65020836; Jumpravā: 65057414, Lēdmanē: 65058791.

Informācija par izmaiņām nosacījumos atbalsta piešķiršanai, paku izdales vietām un aktualitātēm Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros atrodama Sabiedrības integrācijas fonda mājaslapā www.sif.gov.lv  un mājaslapās www.atbalstapakas.lv, www.lm.gov.lv


Informāciju sagatavoja

Inga Vairoga

Lielvārdes novada sociālā dienesta
Sociālā dienas aprūpes centra sociālā darbiniece

 X