Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Vairāku gadu garumā dažādi konkursi, sacensības, izstādes  ir veicinājuši mūsu skolas audzēkņu integrēšanos sabiedriskajā dzīvē.

Jau 6 gadus pēc kārtas mūsu skolas labākie novusa spēlētāji piedalās sacensībās Rudzātu speciālajā internātpamatskolā, kuras rīko Latvijas Speciālā Olimpiāde. Vienspēles zēniem jaunākaja grupā R.Pokidovs ieguva 4. vietu, vienspēles zēniem vecākajā grupā K.Līgotājs ieguva 11. vietu,  Kristapam Danielam Krinģelim 6.vieta. Vienspēles meitenēm A.Suškeviča ieguva 8. vietu, dubultspēlēs –E.Sileniece un I.Grigorjevs ieguva 9. vietu. Kopvērtējumā: 10. vieta – Jumpravas internātpamatskolas komandai (skolotājs Zintis Bergmanis). Visiem sacensību dalībniekiem tika dāvātas piemiņas balvas un saldējums.

6. martā notika XXIII Integratīvā mākslas festivāla „Nāc līdzās! ” reģionālais festivāls Jelgavā. Festivāls notiek vairākās kārtās: vispirms visos 4 Latvijas novados notiek reģionālie festivāli, kuru labākie priekšnesumi un radošie mākslas darbi tiek izvirzīti uz festivāla koncertu Rīgā. Skolas vokālais ansamblis tika izvirzīts kā viens no labākajiem priekšnesumiem uz Rīgas Lielkoncertu ar dziesmu „Un tieši tāpēc” (skolotājs Antonijs Kleperis). Lielkoncerts notika 2019. gada 7. maijā Rīgā, VEF Kultūras pilī. Visi Lielkoncerta dalībnieki saņēma atzinības rakstus par piedalīšanos koncertā.

Rīgas 5.internātpamatskolā- attīstības centrā skolas vokālais ansamblis piedalījās Starptautiskajā vokālās mūzikas festivālā ‘’Balsis 2019” (skolotājs Antonijs Kleperis). Ansamblis saņēma atzinības rakstu.

Otro gadu pēc kārtas audzēkņi, kuri apgūst pavāra palīga profesiju, piedalījās Starptautiskajā konkursā „Protu, varu, daru!”. Konkurss notika Rīgas 5. internātpamatskolā – attīstības centrā. Konkursā piedalījās Rīgas, Latvijas un Lietuvas speciālās izglītības iestādes, kurās audzēkņi apgūst pavāra palīga profesiju. Šogad no skolas piedalījās 4 audzēkņi no 2. kursa. Katra komanda ieradās ar sagatavotu mājas darbu - rauga mīklas izstrādājumu, veltītu Latvijas dzimšanas dienai un Rudens zupas recepti „Dārzeņu zupa ar šķiņķi un rupjmaizes grauzdiņiem” (skolotāja Gunita Ūbele). Dalībnieki arī demonstrēja savas praktiskās iemaņas lavaša, dārzeņu plates gatavošanā un svētku galda servēšanā.

Septembrī Lielplatones internātpamatskolā notika Republikas rudens kross, kuru rīkoja Latvijas Speciālā Olimpiāde (LSO). Sportisti sacentās vairākās vecuma grupās - attiecīgi veicot 300, 500, 600, 1000, 1500 un 2000m garas distances. Sanita Pļaviņa 1000m ieguva 3. vietu, Liene Samanta Pokidova 500m - 10. vieta, Karolīna Avotiņa 1000m- 8 vieta, Nauris Bisters 1000m - 18. vieta, Diandrē Deklavs 1500m -12. vieta, Vilmārs Kirilovs 500m - 15. vieta (skolotājs Zintis Bergmanis).

Katru gadu skolas audzēkņi piedalās Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra organizētajā Rīgas speciālo skolu un vispārējās izglītības iestāžu, kurās tiek realizētas speciālās izglītības programmas, audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādē - konkursā "Krāsainās domas” Šogad konkursa tēma „Zila jūra, zaļa zeme’’, kuras ietvaros risināja aktuālu jautājumu par Latvijas dabas resursu efektīvu  izmantošanu. 1. vietu ieguva ieguva Mārtiņš Malacis, Renārs Grudulis un Kristīne Apsīte (skolotāja Benita Otto) ar darbu "Papīra dvieļu turētājs”. Noslēguma pasākumā skolēni  varēja piedalīties radošajā aplokšņu darbnīcā, saņemt balvas un cienāties pie svētku galda.

Arī skolā notiek mācību priekšmetu tematiskie pasākumi. Atraktīvā veidā tiek papildinātas izglītojamo prasmes un iemaņas matemātikā, logopēdijā, mūzikā, vēsturē, latviešu valodā un ģeogrāfijā. Septembrī izglītojamie deklamēja dzejoļus Dzejas stundā (skolotāja Silvija Raga), bet sākumskolas audzēkņi rādīja iestudētas pasakas (skolotāja Liāna Krieviņa).

Visa mācību gada garumā izglītojamie sacenšas par „Sporta laureāta” titulu (skolotāja Rita Pučekaite). Vairāki izglītojamie iegūst velosipēdistu tiesības un mācās braukt ar velosipēdiem, kurus skolai dāvājusi vecāku padome un Lielvārdes attīstības fonds.

Lai papildinātu savas zināšanas, projekta „Skolas soma” ietvaros, izglītojamie piedalījās Rīgas Motormuzeja izglītojoši atraktīvā pasākumā-ceļojumā motoru pasaulē. 23.maijā šī projekta ietvaros izglītojamie apmeklēs leļļu teātri Rīgā „Divas Lotiņas”.

Divi izglītojamie piedalās jauniešu un lēmumpieņēmēju starpnovadu forumā „Kopā varam labāk” aktivitātēs (skolotāja Gunita Ūbele). Visu mācību gadu piedalījāmies makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai”. Paldies P.Studera un L.Ločmeles vecākiem par piedalīšanos makulatūras vākšanā. Kopumā skola savāca  2 tonnas makulatūras. Aktīvākie konkursa dalībnieki maija beigās piedalīsies meža izziņas pasākumā “Latvijas Meža dienas”, kas norisināsies Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē.  Paldies visiem skolotājiem, kas padarīja šo mācību gadu tik notikumiem bagātu!

Sandra Roga, direktores vietniece mācību jomā.

Rudens krosa sacensībās.

Pavāru palīgu konkursā "Protu, varu, daru".

Skolas ansamblis integratīvā mākslas festivālā "Nāc līdzās".

Velosipēdistu tiesību ieguvēji.

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstāde - konkurss "Krāsainas domas".

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu