Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Jumpravas pagasta bērnudārzā “Zvaniņš” jau otro gadu par skaistu tradīciju kļuvusi darbinieku spēlētā pasaku izrāde bērniem. Atceroties bērnu iemīļoto mākslinieci un rakstnieci Margaritu Stārasti, centāmies atdzīvināt viņas pasaku varoņus. Šogad izvēlējāmies M.Stārastes “Tince grib mācīties”. Komponista R.Paula jubilejai par godu mūsu mūzikas skolotāja Laura izrādes muzikālo pavadījumu veidoja, izmantojot Maestro burvīgos skaņdarbus un melodijas.

Sava pagasta bērnus ar izrādi vēlējāmies iepriecināt jau februārī, taču gripa un dažādi vīrusi to aizkavēja. Lai gan maskas un dekorācijas bija savlaicīgi sagatavotas, tomēr aktieri slimoja viens pēc otra. Tā pienāca 2.marts – pirmizrādes diena. No rīta uzzinājām, ka saslimusi galvenās lomas atveidotāja – lelle Tince un arī Jenots. Pāris minūšu laikā Kurmis pārtapa par lelli Tinci, bet Lācis par Jenotu, Zirneklis arī suflēja. Mums bija jāspēlē, jo bērni gaidīja izrādi.

Gaisā virmoja satraukums un ļoti, ļoti pozitīva gaisotne – spēlēsim, mēs to varam, mēs palīdzēsim viens otram. Nav iespējams aprakstīt, ar kādu sirsnību un labestību bērnus centās iepriecināt katrs lomas tēlotājs: medmāsiņa Ruta atveidoja ļoti nopietnu un svarīgu Zirnekli ar 8 kājām, saimniecības pārzine Aija – jauku un piemīlīgu Ezīti, saimnieks Visvaldis – draudīgu Jenotu, apkopēja Anna – zinošu Vāveri, logopēde Vija – gudro Pūci, vadītāja Dace – meitenīti Daci, skolotājas un viņu palīdzes spēlēja lelles, taureņus, vistas, gaiļus, pīles, vardes u.c.dzīvniekus.

Bērni, elpu aizturējuši, skatījās izrādi, vien reizēm kāds klusi nočukstēja: “Tā ir Alīna, … Aija vai kāds cits”. Grūti pateikt, kam izrāde sagādāja vairāk prieka – mazajiem skatītājiem ar mirdzošajām acīm un pārsteigtajām sejām, vai pašiem aktieriem, kuri atkal varēja justies kā bērni un atveidot katrs savu pasaku tēlu tik labi, cik vien var. Ļoti laimīga jutās arī pati Tince, jo tomēr nokļuva skolā, kuru Dace pati iekārtoja savām lellēm.

Izrādes beigās, skanot bērnu iecienītajai “Prāta Vētras” dziesmai “Alfabēts”, kopā dziedāja gan aktieri, gan vēl jo skaļāk, skatītāji.

Mums izdevās!!!

Paldies Jumpravas kultūras nama darbiniekiem Dacei, Zanei un Andulim par atbalstu, dekorācijām un dažādiem atribūtiem. Gribu pateikt paldies par idejām un atbalstu režisora palīgiem Evitai – Miedziņam un Evijai – Teicējai.

Liels paldies mūzikas skolotājai Laurai - Pelītei par brīnišķīgo iespēju baudīt R.Paula mūziku gan mēģinājumu, gan izrādes laikā.

Paldies kolēģītei Annai par atsaucību un nesavtīgo palīdzību atribūtu, tērpu un dekorāciju pagatavošanā. Paldies kolēģiem Taigai un Visvaldim par skatuves iekārtošanu.

Liels paldies visiem dārziņa darbiniekiem par nesavtīgo palīdzību izrādes tapšanā, paldies, ka uzņēmāties jums uzticētās lomas, paldies, ka atradāt laiku, lai nāktu uz mēģinājumiem, paldies par bērniem sniegto sirsnību un mīlestību!

Režisore un arī Tince - skolotāja Anita
 X