Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Lielvārdē, Avotu ielas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju masīvā ir uzstādīta biedrības “Dzīvnieku SOS” dāvātā kaķu mājiņa bez pajumtes esošajiem bezsaimnieka kaķiem. Lai arī tas ir priecīgs notikums, ar vienu kaķu māju nav pietiekoši, lai varētu izmitināt visus bez pajumtes esošos kaķus. Arī Lielvārdes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties iedzīvotāju iniciatīvas projektā par ziedojumu vākšanu bezsaimnieku kaķu māju izveidei, kas tiek turpināta līdz šī gada 26. februārim.

Lielvārdes novada pašvaldība sazinājās ar Everitu, kas ir viena no tiem cilvēkiem, kas uzņēmusies rūpes par Avotu ielas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju masīvā mītošo bezsaimnieku kaķu barošanu un kopšanu.

Mūsu kaķu pulciņā, par kuru rūpējamies un kurā pazīstam katru dzīvībiņu, ir 14 kaķīši. Par barošanu rūpējamies paši, tāpat palīdz iedzīvotāji, kas nav vienaldzīgi pret šiem likteņa pabērniem. Pateicoties sadarbībai ar biedrību “Dzīvnieku SOS”, visi kaķi ir sterilizēti un jau vairāk kā gadu mūsu kaķu pulciņš neaug. Visiem sterilizētajiem kaķiem, kā pazīšanas zīmi par veikto sterilizāciju, nogriež labās auss galiņu, tā darot zināmu, ka tas ir sterilizēts bezsaimnieku kaķītis. Priecājos, ka tiek organizēta ziedojumu vākšana - kaķu mājas ir ļoti nepieciešamas, jo Lielvārdē ir daudz bezsaimnieka kaķu un lielajā aukstumā tiem nav kur palikt. Zinu, ka citviet Lielvārdē kaķu mājas cilvēki ir izveidojuši pašu spēkiem”, saka Everita.

Aicinot iedzīvotājus izturēties atbildīgi pret saviem mīluļiem, Everita teic: “Pirms iegādājaties mājas mīluli, izvērtējiet, vai būsiet gatavi uzņemties rūpes un atbildību par šo dzīvnieku visu viņa dzīvi? Aicinu iepazīties ar dzīvnieku labturības likumu un, pēc tam, kad dzīvnieciņš nonācis jūsu aprūpē, sterilizējiet to, jo sevišķi tad, ja tam ir ļauts doties ārā savā vaļā. Kā arī aicinu tos iedzīvotājus, kuru mīluļi brīvi dodas laukā, uzlikt kakla siksniņu vai zvaniņu vai kādu citu pazīšanas zīmi, lai biedrība “Dzīvnieku SOS” jūsu mīluli nenotur par bezsaimnieku kaķi un tas neatgriežas mājās operēts un ar nogrieztu auss galiņu.”

Jau ziņots iepriekš, ka Lielvārdes tirdzniecības centra Elvi veikals Zoovidella par iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem sagādājis kaķu barību. Saziedotā kaķu barība tika nodota SIA “Lielvārdes Remte” un nogādāta iedzīvotājiem, kas rūpējas par bezsaimnieku kaķiem.

Anita Saka,
Informācijas līdzekļu redaktore

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu