Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

27.jūlija naktī Lielvārdes novada svētku "Zīmju ceļš Dieva zīmē" ietvaros jau piekto gadu pēc kārtas aizvadījām sacensības "Nakc oriententerēšanās 2018". Šogad dalībniekiem bija iespēja izvēlēties sacensību trasi - "Lielo apli", kas  bija piemērotāks fiziski sagatavotākiem dalībniekiem vai "Mazo apli", kurā piedalījās ģimenes ar bērniem un tie, kas sacensību garšu gribēja izbaudīt pirmo reizi bez lielas  piepūles.

Konkurence bija spēcīga abās sacensību trasēs, tomēr uzvarētāju laurus Lielajā aplī (kopumā noskrieti aptuveni 24 km) atkārtoti plūca čempioni "Saulesbērni" ar 244 punktiem, aiz sevis atstājot komandu - "Visa veida kustība" ar 227 punktiem ( 2.vieta arī pagājušajā gadā). Trešo vietu ar 174 punktiem izcīnīja komanda "SKIRĪT", kuras viens no dalībniekiem ir sacensību idejas autors (prieks, ka piedalās savas idejas atbalstīšanā).

Lielajā aplī visi dalībnieki trasē  centās pavadīt maksimāli daudz laika, lai savāktu pēc iespējas vairāk punktu ( pavisam bija 46 kontrolpunkti),  Savukārt cits sacensību gars izvērtās Mazajā aplī, kur kopā punktus varēja savākt 30 kontrolpunktos, kā arī iegūt bonusa punktus. Ļoti daudzas komandas 3h laikā savāca maksimālo puntu skaitu - 99, tāpēc šoreiz ieguvēji bija tie, kas cītīgāk pildīja bonusa punktu uzdevumus un ieguva papildpunktus par labāko laiku  trasē. Uzvarētāju trijnieku noteica ātrākais finiša laiks, jo komandas visās pozīcijās bija savākušas vienādu punktu skaitu.  1.vietā ierindojās "Kalniņu komanda", kas bija pamanāmākā komanda trasē ar ļoti labu finiša laiku. 2.vietā aktīvā komanda "4 Lūši", kas organizatorus priecēja ar ļoti kvalitatīvām kontrolpunktu bildēm. 3.vietu ieguva ilggadējie sacensību dalībnieki - komanda "Kuplastes- mātes un dēli", kas bija parūpējušies arī par lieliskiem un atraktīviem tērpiem.

Priecājamies, ka komandas bija padomājušas par koptēlu - vienotiem, atraktīviem, interesantiem tērpiem un aksesuāriem! Specbalvu par atraktivitāti bildēs un tērpos ieguva komanda "Kutangi", tomēr vēlamies uzlavēt par radošumu arī komandas -  "Sikspārņi", "Kuplastes", "Dažādā tauta", "Vilkači".

Dalībnieku pulkā bija arī komanda no Ogres, kas, pat nepazīstot mūsu Lielvārdi, spēja iegūt labu rezultātu ar pārdomātu stratēģiju. Priecājamies par labo atsauksmi: "Nav ne komentāru, ne ieteikumu, tikai gribās teikt lielu paldies visai organizatoru komandai par superīgo pasākumu! Negaidīti labi rezultāti, kas pierāda, ka pat komandai no citas pilsētas un ar mazu zīdaini ratiņos ir pa spēkam pacīnīties arī par godalgotām vietām! Nākamgad noteikti piedalīsimies atkal, bet ar lielāku sacensību garu! Vēlreiz paldies!

Agra Pikšena (ilggadējā komandas "Visa veida kustība" dalībnieka) komentārs par sacensībām: "Skrienot trasē un baudot mēness aptumsumu, noskrietie vairāk kā 23 km likās sīkums,jo pasākums ir noorganizēts godam un visu darījām ar prieku. Pašu paviršības neļāva uzvarēt, bet tas stimulam,lai jau nākamajā reizē varētu sacensties atkal ar sevi. Labi,ka tika nodalīts Lielais un Mazais aplis ,jo ticu, ka Mazais aplis radīja vēlmi nākamgad skriet atkal. Paldies idejas autoram un organizētājiem. Šim pasākumam vēl daudz, daudz naktis."

Paldies visiem dalībniekiem par sacensību garu, atraktivitāti tērpos un bildēs, par smaidu arī pēc pavadītām 3 stundām trasē. Prieks par mazākajiem dalībniekiem, kas ne bez  grūtībām, bet tomēr sasniedza finiša līniju!

Paldies Jauniešu domes meitenēm un Zitai Bērziņai par palīdzību sacensību organizēšana un vadīšanā!

Īpašs paldies Izklaides parkam "Avārijas brigāde" par Mazā apļa uzvarētāju balvu!

Uz tikšanos nākamgad!

Sagatavoja:

Agnese Vovčenko

Jaunatnes lietu speciāliste

 X